A megye I-es focicsapat simán legyőzte első ellenfelét, a békéscsabai MÁV-ot.

Megkezdődött a Rákóczi Vasas számára a 30 mérkőzésből álló menetelés a Békés megyei I. osztályú labdarúgó bajnokságban. Az augusztus 10-i nyitó fordulóban magabiztos győzelmet aratott Polyák László csapata.

Rákóczi Vasas – Bcs. MÁV 4 – 1  ( 2 – 0 )

Megyei I. osztályú bajnoki labdarúgó mérkőzés, Rákóczitelep, 150 néző.
Vezette: Sechna G.(Zahorecz R., Kovács Cs.).

Rákóczi: Lévai – Boros, Németh G., Dávid Zs.(Mazán N. 70. perc), Asztalos G. (Polyák Á. 75. perc) – Szabó Á., Bozsóki, Gulyás R., Kánya (Lövei 66. perc)- Buza, Juhász N.
Edző: Polyák László.

MÁV: Nagy R. – Walfisch (Tóth M. 46.perc), Ondrejcsik, Dohányos, Kiszel – Potocska, Mazán, Hrabovszky, Zsömbörgi – Braun Á. (Lantos 70. perc), Takács K. (Hati J. 73.perc).
Edző: Braun Attila.

A mérkőzés elején kapujához szegezte a Rákóczi a vasutas csapatot, ennek ellenére az 5. percben Lévainak kellett bravúrral védenie.

A 22. percben feltörte a masszívan védekező vendégek védelmét a Rákóczi. Buza bal oldalról élesen belőtt szabadrúgásába Dávid Zsolt tette bele a lábát, a labda a bal felső sarokban kötött ki, 1-0.

A 29. percben kettőre növelte előnyét a hazai gárda. Ezúttal is Buza adott középre, Kánya passzolta közelről a hálóba a labdát, 2-0.

A 40.percben eldőlhetett volna a mérkőzés. Gulyás buktatásáért járt a büntető. Buza lövését Nagy R. bravúrral védte.

A sarokban az első Rákóczi gól. Még három követte (Fotó: Melega Krisztián)
A sarokban az első Rákóczi gól. Még három követte (klikk a képre) Fotó: Melega Krisztián

A 62. percben Kánya mélységi passzát Buza átvette, majd elfektette védőjét és a kapus felett a hálóba emelt, 3-0. Szépségdíjas találat!

A 76. percben szépített a MÁV. Tóth jobboldali lapos beadását Zsömbörgi passzolta közelről a kapuba, 3-1.

A 83.percben negyedszer szólt a Rákóczi induló. Juhász remek labdáját Buza adta be és az érkező Lövei közelről passzolt a hálóba, 4-1.

A Rákóczi helyenként jó játékkal megérdemelten szerezte meg a három pontot a lelkesen játszó vendégek ellen.

Polyák László: – Végig uraltuk a mérkőzést, helyenként szépen is fociztunk.

Braun Attila: – Sajnos abban nyújtottunk gyenge teljesítményt, amiben tavaly jók voltunk – a védekezésben.

A Rákóczi Vasas a 2.fordulóban augusztus 16-án, pénteken Kondoroson lép pályára. A találkozó kezdési ideje:17 óra 30 perc.