Befejezte a felkészülést az NB III-as focicsapat. Vasárnap már tétmeccsen lépnek pályára a Magyar Kupában.

Az Orosháza FC NB III-as labdarúgó csapata augusztus 7-én lejátszotta utolsó előkészületi mérkőzését. A kupafőpróba sikerült, Kvasznovszky József legénysége sok helyzetéből négyet kihasználva győzte le a Hódmezővásárhely csapatát.

Orosháza FC – Hódmezővásárhely 4 – 2 ( 2 – 0 )

Felkészülési labdarúgó mérkőzés, Orosháza, Mátrai stadion. 100 néző
Vezette: György S. (Gyuga Zs., Fehér J.)

Orosháza: Bordás (Könyves) – Pál N.(Albert L.), Huszár, Makra (Gulyás J.), Szabó N. – Tóth I., Ferenczi(Kormányos), Styecz, Nyéki – Füredi (Baranyai), Csák Z.
Edző: Kvasznovszky József

A 22. percben Nyéki baloldali lapos beadását Styecz Milán belsőzte 6 méterről a léc alá, 1-0.

A 25. percben Csák lövése egy védőn megpattanva jutott a kapuba, 2-0.

Az Orosháza FC csapata a 2013/2014-es bajnoki szezon előtt.(Fotó: OFC Facebook)

Az 53. percben súlyos védelmi hibát kihasználva Koncz lőtt 10 méterről a hálóba, 2-1.

A 68. percben ellenféltől kapott labdával Csák iramodott kapura, majd a kapust is kicselezve gurított az ötösről a hálóba, 3-1.

A 76. percben a leshatárról kilépve Marton B. szerzett gólt, 3-2.

A 90. percben 2:1 elleni szituációban Baranyai önzetlenül tálalt Styecz elé, a Soroksárról érkezett csatár könnyedén passzolta a labdát a kapuba, 4-2.

Az első 25 perc után két gólos vezetés birtokában a közönség gólfesztivált remélt, nem ez történt. Csapatunk több ordító helyzetet kihagyott, a Vásárhely gólokkal büntetett, szorossá téve a mérkőzést. A látottak alapján mind a védekezésben, mind a helyzetkihasználásban van még min javítani.

Kvasznovszky József: – Az első félidei játékkal elégedett lehetek, a második játékrészben dekoncentráltan, szétesően, helyzetek sokaságát kihagyva játszottunk.

Az Orosháza FC augusztus 11-én a Baranya megyei Geresdlakon mérkőzik Magyar Kupa találkozón a helyi megyei bajnokságban szereplő Geresdlak SE ellen.