Március 2-3-án Egerben rendezték meg a búvárúszók 2013-as világkupájának első fordulóját.

Az idén az utóbbi évek rekord nevezése történt. 16 ország 60 csapatának 320 versenyzője, közöttük, Európa legjelentősebb klubcsapatai és egyéni versenyzői képviseltették magukat. A rendkívül erős mezőnyben az orosházi Eötvös DPSE csapata is rajtkőre állt.

Károlyi Csilla két 4. helyezést ért el, Károlyi Szabolcs 12. és 15. helyen végzett, a Szegedi Muréna színeiben induló orosházi Dimák Dávid 4., 6. és 15. lett.

– Mind a 100 és mind a 200 m uszonyos úszásban negyedik helyezést értem el. Ez a verseny a Világjátékokra való felkészülés egyik fontos lépcsőfoka volt számomra és örülök, hogy az időeredmények azt mutatják, jó úton haladok a kitűzött célok elérésében. A következő megmérettetés Kecskeméten áprilisban, a  Bácsvíz kupa lesz – nyilatkozta Károlyi Csilla.

Eredmények:

Felnőtt- Nők:
Károlyi Csilla: 200m uszonyos úszás 1:36,95 – 4. hely, 100m uszonyos úszás 42,82 – 4. hely, 50m uszonyos úszás 19,92 – 8. hely.

Felnőtt-Férfiak:
Károlyi Szabolcs: 50m uszonyos gyorsúszás 12. hely, 50m uszonyos úszás 15. hely
Dimák Dávid: 1500m uszonyos úszás 4. hely, 800m uszonyos úszás 6. hely, 100m uszonyos úszás 15. hely