Az Orosháza FC vereséget szenvedett hazai pályán a megyei rivális, Békéscsaba csapatától.

Orosháza FC – Békéscsabai Előre 1912 SE 0 – 1 ( 0 – 1 )

Orosháza, Mátrai Stadion, 700 néző.
Vezette: Szőts G. ( Galán R., Szvetnyik B.)

Orosháza: Molnár – Szűcs ( Szabó N. 46.perc)., Futaki, Milenkovic, Kerepeczki – Ács L., Kerekes ( Petrovic 73.perc), Ondrejó, Végh A. (Szabó T. 82.perc) – Tóth D., Bernáth.
Edző: Major László

Békéscsaba: Máthé – Huszár, Makra, Botis, Juhász Gy. – Raducu, Varga N., Pozsár, Obot – Randelovic ( Balázs J. 81.perc), Majoros ( Nadaban 88.perc).
Vezetőedző: Dajka László

Nem fogadta kegyeibe az időjárás a két csapatot, az erős szél mellett a mérkőzés nagy részében az esővel is meg kellett küzdeniük a csapatoknak. A 25. percben a széllel támogatott Békéscsaba első helyzetét értékesítette.

Juhász Gy. tért ölelő átadását Pozsár a balösszekötő helyén maga elé tette és mintegy 8 méterről kilőtte a hosszú sarkot, 0-1.

A 38. percben Obot lépett ki a védők gyűrűjéből, de az oldalhálóba lőtt.

Küzdelmes mérkőzésen egy gól döntött (klikk a képre) Fotók: Rajki Judit)

A második játékrészben a hazaiak játszottak széllel hátban, a szögletarány (6:3) ezt hűen kifejezte, de eredménnyel nem párosult.

A 67. percben Juhász Gy. lőtt bombagólt, de a játékvezető les címen érvénytelenítette a találatot. Az esetnél a vendégek másodedzője, Pásztor József reklamált, Szőts Játékvezető elküldte a kispadról a trénert.

A 70. percben Bernáthot ütötte el Máthé kapus a 16-oson belül, a játékvezető sípja néma maradt.

A 87. percben Majoros jobboldali beadását Pozsár lőtte kapura, Molnár kapus bravúrral védett.

Az Orosháza FC nem tudta megismételni az utóbbi hetek remek játékát és vereséget szenvedett a megyei rangadón.

Major László: – Gratulálok a Békéscsabának. Készülünk a jövő hétre.

Dajka László: – Örülök a győzelemnek, ennyivel jobb csapat vagyunk.

Az Orosháza FC október 4-én villanyfényes mérkőzésen a Vasas vendégeként lép pályára.