Az egy félidőt emberelőnyben játszó OFC nem bírt a Nyíregyházával.

Nyíregyháza Spartacus FC – Orosháza FC 2–1 (0–0)

NB II-es bajnoki labdarúgó mérkőzés, Nyíregyháza, Városi Stadion, 1000 néző
Vezette: Oláh Gábor (Buckai Zs., Márton Zs.)

Nyíregyháza: Balogh J. – Ambrusz, Minczér, Kovács Á. (Pákolicz 78′), Mészáros – Ur, Petneházi (Montvai 46′), Szilágyi, Davidov – Simon A. (Hrabina 42′), Csorba Sz.
Vezetőedző: Brekk János

Orosháza: Molnár – Szűcs D. (Petrovic 70′), Futaki, Milenkovic, Kerepeczki – Ács L., Ondrejó, Tóth D., Szabó T., Kerekes – Bernát P.
Vezetőedző: Major László

A nyírségiek erős keretét bizonyítja, hogy hogy Montvai, Germán és Pákolicz csak a kispadon kapott helyett. Nagy lendülettel kezdett a hazai csapat, az Orosháza azonban tudatosan és eredményesen lassította a játékot. Ennek eredményeképp a 28. perceben egy kontratámadás végén Szűcs D. jobb oldali beadását Szabó T. ajtó-ablak helyzetben 5 méterről a kapu fölé fejelte.

A 40. percben Balog kapus elütötte az orosházi csatárt, Bernátot 18 méterre a kaputól. A játékvezető a hazaiak hálóőrét kiállította. Parázs jelenetekkel ért véget az első félidő.

Az emberelőnyben játszó OFC góllal kezdte a második játékrészt, de Milenkovic fejesét a játékvezető érvénytelenítette.

A hazaiak a 67. percben alakították ki első nagy helyzetüket, Montvai egy kiugrást követően lőtt Molnár kapusba.

A 70. percben megszerezte a Nyíregyháza a vezetést: Csorba jobb oldali beadását a hosszú oldalról  érkező Montvai 6 méterről vágta a kapu bal alsó sarkába, 1–0.

A 83. percben Tóth D. 18 méterről bombagólt ragasztott a kapu jobb oldalába, 1–1.

A 85. percben az orosházi védők behátráltak, Csorba 18 méterről a kapu közepébe lőtt, 2–1.

A 86. percben Bernát óriási helyzetben a kapu előtt keresztbe lőtte a labdát.

A villanyfényes rangadón az egy félidőn át emberelőnyben játszó Orosháza nem tudott élni a lehetőséggel.

Brekk János: –Az első félidőt nagyon elszúrtuk, a másodikban viszont nagyon jól játszottunk, és megérdemelten győztünk a jól játszó Orosháza ellen.

Major László: – Gratulálok a Nyíregyházának. Egy nagy iramú, jó mérkőzést játszottunk.