A simának indult meccset az utolsó percben egy öngóllal tettünk nehézzé, de sikerült kihúzni a lefújásíg, így megvan az újabb skalp és a 3 pont.

Orosháza FC – Újpest FC “B” 2 – 1 (1 – 0)

NB II-es bajnoki labdarúgó mérkőzés, Orosháza, 300 néző
Vezette: Farkas T. (Szalai, Szvetnyik)

Orosháza FC: Molnár – Szűcs D., Futaki, Szabó A., (Szabó T. 80. perc), Szabó N. – Kerepeczki (Bozsóki 72. perc), Ács L., Petneházi, Végh A. – Rendelovic, Tóth D. (Lupsa 53. perc)
Edző: Majos László

Újpest “B”: Banai D. – Nagy J., Privigyei, Kálmán Zs., Banai B. (Baranyai 71. perc) – Üveges, Tajthy, Iflinger (Toricska 71. perc), Bognár (Horváth R. 83. perc) – Popovic, Rajczi
Edző: Szlezák Zoltán

A két, remek tavaszt produkáló csapat mérkőzésén a hazaiaknál Milenkovic és Juhász sérülés miatt nem léphetett pályára. A fővárosiaknál viszont az első csapatból eltiltását töltő Rajczi Péter erősítette a lilákat.

Az első félóra OFC fölénnyel telt el. Mindjárt az első percben Ács, a 20. percben pedig Randelovic hagyott ki nagy helyzetet.

A fölény végül góllá érett: a 30. percben Szűcs D. remek indítását Kerepeczki lőtte 10 méterről a hálóba 1-0.

Az Újpest a 32. percben veszélyeztetett először, és a félidőben utoljára. Popovic emelt ígéretes helyzetben fölé. A félidőt Petneházi veszélyes szabadrúgása zárta.

A sárgamezes orosháziak kifektették az újpestieket (klikk a képre) Fotók: Kecskeméti Krisztina

A második játékrész újabb sorozatos OFC helyzetekről szólt. Előbb Ács, majd Randelovic hagyott ki helyzetet.

A 66. percben eldőlni látszott a mérkőzés. Baloldalról Petneházi végzett el szabadrúgást, Banai kapus Futakira öklözte az érkező labdát, ami védőnk fejéről a kapuba pattant 2-0.

A 88. percben Petneházi feltehette volna mai remek játékára a koronát. Mindenkit kicselezett, de a kifutó kapus mellett a bal kapufa mellé lőtt.

A 91. percben váratlanul szépített az Újpest. Szögletrúgást követően Molnár saját kapujába ütötte a labdát 2-1.

Az OFC a mai napon gólarányt javíthatott volna, de helyzetei töredékét tudta csak kihasználni.

Major László: – A szoros mérkőzés ellenére legalább 4-5 góllal kellett volna nyernünk. Örülök, hogy hazai pályán továbbra is 100 százalékosak vagyunk tavasszal.

Szlezák Zoltán: – Küzdelmes mérkőzésen a hibáinkat kihasználta az ellenfél, és megérdemelten nyert.

A következő fordulóban csapatunk május 12-én Kazincbarcikán lép pályára.