Küzdelmes mérkőzésen két góllal verte csapatunk a Balmazújvárost. Álmosan kezdődött a mérkőzés, de tíz perc múlva felpörögtek az események.

Orosháza FC—Balmazújváros 3—1 (1—0)

NB II-es bajnoki labdarúgó-mérkőzés, Orosháza, Mátrai Sándor Stadion, 300 néző.
Vezette: Berger (Kormányos II. G., Szvetnyik B.).

Orosháza: Molnár T. — Szűcs D., Milenkovic, Szabó A., Szabó N. — Kerepeczki (Bozsóki, a 86.), Juhász N., Ács L., Petneházi — Szabó T. (Randelovic, a 81.), Tóth D. (Lupsa, a 75.).
Edző: Csizmadia Imre

Balmazújváros: Szécsi — Németh Á., Papp F., Ludánszki, Virágh — Kállai, Arnóczki (Sárközi, az 50.), Szűcs L. (Murák, a 81.), Kónya, Nagy R. (Sipos T., a 78.) — Urbin.
Vezetőedző: Arany László

Álmosan kezdték a mérkőzést a csapatok. A 10. percben szerzett gól megváltoztatta a mérkőzés képét. Petneházi jobb oldali beadását Szabó T. belsőzte a bal alsó sarokba 1-0.

A Balmazújváros többet támadott, ezt öt rúgott szöglete jelezte, de helyzetekig nem jutott el. Az OFC tudatosan lassította a játékot, és kontrákra, pontrúgásokra játszott.

A második játékrészben felpörögtek az események. A 63. percben Papp F. gólhelyzetben visszahúzta Szabó Tamást, Berger játékvezető habozás nélkül kiállította a vendégek védőjét.

Egy perccel később Szabó Tamással szemben ismét szabálytalankodtak, 11-es, de Kerepeczki büntetőjét Pécsi kivédte.

A sárgában játszó OFC megérdemelten győzött (klikk a képre) Fotó: Kecskeméti Krisztina

A 66 percben a technikai zónát elhagyó Arany Lászlót a játékvezető a tribünre küldte.

Ezután Sárközi révén a Balmazújváros egyenlített, a 68. percben egy jobb oldalról visszagurított labdát lőtt a hálóba 1-1.

A 70. percben Szűcs Dani megkapta második sárga lapját, így csapatunk is 10 főre olvadt.

A 78. percben egy újabb orosházi gól ismét megnyugtatta a hazai csapatot: Petneházi szabadrúgását Milenkovic csúsztatta fejjel a kapu közepébe 2-1.

A mérkőzést a csereként sérülten beállt Randelovic 11-es gólja döntötte el a 92. percben 3-1.

Csizmadia Imre: — Egy nagyon jó ellenfél ellen, nehéz mérkőzésen jókor rúgtuk a gólokat.

Arany László: — Aki itt volt látta, aki nem, úgysem hiszi el, amit mondok. Lehet, hogy ezért is nem olyan jó a magyar labdarúgás, mint kellene.

Az Orosháza FC április 14-én a Vác vendégeként lép pályára.