Az Orosháza KSC lányai hazai pályán szerezték meg második felsőházi győzelmüket.

Orosháza KSC – Miskolci VSI  29-24 (13-11)

OKSC: Szaszkó – SZŰCS 4, Balogh 2, ANTAL 3, BENE 5, ZVOLENSZKY 6, KENYERES 6. Cs.: Zsedényi (kapus), Szöllősi 1, Borbély 1, Szepesi, Molnár 1, Dobos, Borgulya.
Edző: Németh Dóra.

A Miskolc legjobb dobói: Kublik 9, Demeter 8, Dőry 5.

Kiállítások: 6, ill. 12 perc. Hétméteresek: 6/6, ill. 5/4.

Az Orosháza kezdte lendületesebben a találkozót, a házigazda csapat tíz perc elteltével már 6-2-re vezetett. A határozott védekezéshez azonban csapnivaló helyzetkihasználás párosult, az OKSC számtalan ziccert hibázott, így az első félidő hajrájára a miskolciaknak sikerült egy gólra felzárkózniuk (21. p. 11-10).

A második játékrész elején még felváltva estek a találatok, de a 10. percre a hazai együttes már öt gólos vezetés birtokában kézilabdázhatott (21-16). A kemény védekezésnek és a némileg javuló helyzetértékesítésnek köszönhetően ez az előny a folytatásban tovább nőtt (20. p. 26-18). Ekkor kicsit kiengedett az Orosháza, de így is biztosan maradt az öt találatnyi különbség a végére.
A mérkőzés napján 12. születésnapját ünneplő Szöllősi Dorottya élete első OSB-mérkőzését góllal tette emlékezetessé.

Németh Dóra: – A ziccerek kihasználtságára jobban oda kell figyelnünk, ennek ellenére biztos győzelmet arattunk.