A Rákóczi szikrázóan kemény mérkőzésen két gólos vezetés után ikszelt a listavezető Csabacsűd ellen.

Orosházi Rákóczi Vasas – Csabacsőd SE 2 – 2 ( 1 – 0 )

Megyei I. o. bajnoki labdarúgó mérkőzés. Rákóczitelep, 150 néző.
Vezette: Kovács P. (Szűcs.,Cseh)

Rákóczi: Bordás – Debreceni, Dávid Zs., Mátyus, Boros – Németh ., Ludányi, Kánya ( Vági 82.p.), Elekes – Baranyai ( Dobos A. 77.p.)., Vidákovics ( Takács Á.65.p.)
Edző: Polyák László

Csabacsűd: Kovács A. – Gombár (Sonkoly 89.p.)., Virág, Finyó, Borgulya – Cseke, Varga T.(Viszkok 76.p.), Brlázs, Kis M. – Szilágyi, Bouhaik
Játékosedző: Brlázs Gábor

A sors szeszélye folytán – a bajnokságban nem először – az aktuális listavezető látogatott Rákóczitelepre.

A 32. percben Boros mintegy 50 métert vezette a labdát, majd amikor a 16-oson belül járt, lerántották, 11-es. A büntetőből Kánya a bal oldalra mozduló kapus mellett a kapu jobb oldalába helyezte a labdát  (1-0)

A 40. percben Dávid Zs. keresztlabdáját Baranyai emelte a kapufára. A félidő utolsó helyzetét Vidákovics hagyta ki. Boros bal oldalról belőtt labdáját perdítette az ötösről fölé.

A félidőben nem cseréltek a csapatok. Az 52. percben Kánya került a földre, a játékvezető sípja néma maradt. Az 55. percben kettős kiállítás, a vendégeknél Szilágyi, a hazaiaknál Debreceni került a kiállítás sorsára, miután hosszas dulakodás után sikerült rendet teremtenie.

A kiállítások megpecsételték a pirosmezes Rákóczi sorsát (klikk a képre) Fotók: Melega Krisztián

A 60. percben Baranyai visszagurított labdáját Elekes rúgta 18 méterről a hosszú sarokba (2-0)

Nem sokat váratott magára a szépítés. Cseke bal oldali beadását a hosszú oldalon érkező Bouhaik fejelte a hálóba (1-2)

A 65. percben Mátyus megkapta második sárgáját, majd a pirosat, így kilenc főre csökkent a hazai csapat létszáma.

A 72. percben Cseke több méteres lesről indulva lőtte el a labdát Bordás kapus mellett a jobb sarokba (2-2)

A mérkőzés hátralevő részében az emberhátrányban játszó Rákóczi megőrizte kapuját az újabb góltól és itthon tartotta az egyik pontot.

Polyák László: – Az egész mérkőzésen jól futballoztunk, de egy meg nem adott 11-es és egy lesgól, valamint a kiállítások meghiúsították a győzelmünket.

Ifjúsági mérkőzésen

Orosházi Rákóczi Vasas – Csabacsűd SE 5 – 0 ( 2 – 0 )

Rákóczi: Sütő-Pintér, Gerda (Egry), Machó(Szemenyei), Papp – Mátyus, Mazán (Berta)., Suta, Kránitz (Albert) – Kormányos, Ónodi (Szivák)
Edző: Füredi János

Gollövők: Szivák (2), Mátyus, Ónodi, Berta

A rákóczitelepi fiatalok ötletes játékkal ilyen arányban is megérdemelten nyerték meg a találkozót.