Az első félidőt átaludta, a másodikban pörgött a focicsapat a Kiskundorozsma ellen.

Augusztus 16-án lejátszotta utolsó előkészületi mérkőzését az Orosháza FC labdarúgó csapata. Major László tanítványai a Csongrád megyei I. osztályban szereplő Kiskundorozsmát fogadták a Mátrai stadionban.

Orosháza FC – Kiskundorozsma 3 – 1  ( 1 – 1 )

Felkészülési labdarúgó mérkőzés, Mátrai stadion, 70 néző.
Vezette: Fehér J.

Orosháza: Bordás(Molnár) – Szűcs(Milenkovic), Futaki, Szabó A., Szabó N.(Lupsa) – Ács L., Petneházi, Juhász N. (Kerepeczki), Végh A. – Szabó T.(Buza), Randelovic (Tóth D.)
Edző: Major László

A 8. percben egy eladott labdával Takács G. lépett ki a védők között és lőtt a hosszú sarokba, 0-1.

A 39. percben kezezés miatt büntetőhöz jutott az OFC. A 11-est Kerepeczki a kapu jobb oldalába helyezte, 1-1.

A 67. percben szöglet után Lupsa látványos mozdulattal emelte a labdát a kapus felett a hálóba, 2-1.

A 75. percben eldőlt a mérkőzés. Petneházi szögletét az előrehúzódó Futaki fejelte az ötösről a kapuba, 3-1.

Csapatunk számára felemásra sikerült a főpróba. Az első félidőt átaludta a csapat, a másodikban felpörögve a helyzetek töredékét kihasználva hozta a papírformát.

Major László: – Ilyen meccsen nagyobb különbséggel illett volna nyerni.

Az Orosháza FC augusztus 20-án fogadja bajnoki mérkőzésen az Egri FC csapatát. A találkozó 17.30 órakor kezdődik a Mátrai stadionban.