Nagy csatában nyertek a kézis lányok idegenben.

Tápiószele SE – Orosházi NKC 29-33 (17-17)

NB I/B-s felnőtt női kézilabda bajnoki mérkőzés, 21. forduló. Tápiószentmárton, 100 néző.
Vezette: Kiss, Kuklis.

Orosházi NKC: Fodor – KRIVIK 3, Csapó 4 (3), KRÁNITZ A. 8 (2), Kránitz O. 2, KOVÁCS 9, Héjjas 5. Csere: Dávid (kapus), Kiss, Volencsik 1, Dancsó, Huszka 1.
Edző: Farkas József.

A Tápiószele SE gólszerzői: Halasi 10 (5), Bezzeg 5, Sowunmi 4, Szűcs 4, Bárány 3, Pajor 2, Kiss T. 1.
Edző: Tóth Róbert Dávid.

Kiállítások: 6 perc ill. 10 perc. Hétméteresek: 6/5, ill. 8/5.

A lányok úgy mentek fel a pályára, hogy ezt a meccset mindenképpen meg kell nyerniük még annak ellenére is, hogy a csapatból többen betegek, lázasak voltak.

Lendületesen kezdtünk, mi irányítottuk a meccset. A nagyobb gólkülönbségű vezetést a kihagyott ziccerek és hetesek akadályozták meg. Láthatóan uraltuk a meccset, ennek ellenére a csapat ideges volt, ami a félidőre döntetlen állást eredményezett.

A második félidő közepéig szoros volt az összecsapás. Azonban a meccs ezen szakaszában már nem remegett meg a kéz, és a ziccereket gólra váltottuk. Az 50. percben Csapó Hajni egy ütközés után visszaütött ellenfelének, ezért pirossal végleg kiállították. De ez sem törte meg a lendületet, a végjátékra 3-4 gólos vezetéssel fordultunk, melyet már megtartottunk.

Küzdelmes 60 perc alatt, korrekt játékvezetés mellett sikerült begyűjteni a 2 bajnoki pontot

Farkas József: – Kiküzdöttük.