A Dobó-kupán játszik a hétvégén az Orosházi FKSE NB I-es férfi kézilabdacsapata, az első ellenfél a Szatmárnémeti volt.

Satu Mare – Orosházi FKSE 26 – 26 (13 – 16)
Felkészülési férfi kézilabda-mérkőzés, Eger

Orosházi FKSE: Knezevic – Ambrus 1, Lókodi 4, Horváth, Raffai 1, Dukic 6, Balda 1. Csere: Szikora, Herjeczki – Kovács 1, Lopez 2, Berta, Kardos, Mazic 2, Matus 3, Kósa, Országh 2, Sancanin 3.
Edző: Buday Ferenc

Kiállítások: 6 perc, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 2/2

A mérkőzés elején elhúzott a román csapat, 10 perc után már 6-3-ra vezettek. Nem sokáig tartott azonban az előnyük, felvették a tempót a mieink, és megfordították az eredményt a 18. percre, ekkor 9-8-ra már mi vittünk. Kiegyenlített volt a küzdelem. Emberhátrányunkat kihasználva a 20. percre újra az ellenfélnél volt az előny, de kiegészülve egy jó hajrával ismét átvettük a vezetést a félidő végére. Három góllal vittünk a szünetben.

Jól kezdték az orosháziak a második játékrészt is, majd jött egy megtorpanás, amivel élt is az ellenfél, 18-18-ra feljöttek. A folytatásban maradt a döntetlen körüli állás, hol egyik, hol másik csapat vezetett, a vége pedig 26-26 lett. Volt lehetőségünk a győzelem megszerzésére is, de nem sikerült.

Az OFKSE esti ellenfele a Tatai HAC volt, mely délutáni találkozóján egy góllal verte a Dunaferrt.

Orosházi FKSE – Tatai HAC 29 – 21 (12 – 7)
Felkészülési kézilabda-mérkőzés, Eger

Az orosházi klubtól megtudtuk, hogy a csapat végig vezetve, magabiztosan nyerte az esti találkozót. Több játékos nyújtott jó teljesítményt, a legtöbb gólt Lókodi Gergő dobta.

Az OFKSE holnap 11.15-től a Dunaferr SE ellen lép pályára a Dobó-kupán.