Az úszók Országos Ifjúsági Bajnokságának Debrecen városa adott otthont. Bogár Viktóriának elsőéves ifjúsági versenyzőként az idei legjobb eredményeinek megjavítása, illetve új egyéni csúcsok teljesítése volt a célja.

A négynapos versenyt 2023. augusztus 2-5. között rendezték meg a Debreceni Sportuszodában. A lányoknál a 2006 és fiatalabbak, míg a fiúknál a 2005 és fiatalabbak korosztálya állhatott rajtkőre. A nevezési szinteket teljesítő 360 versenyző 68 egyesületből érkezett.  Az előfutamok első nyolc helyezettje az „A” döntőben, a 9-16. pedig a „B” döntőben küzdött a végső sorrend eldöntéséért. A 400 m-es számokban nem rendeztek „B” döntőt, illetve 800 és 1500 m gyorson az időfutamok eredményei alapján állapították meg a helyezéseket.

– Egyesületünk úszóját, Bogár Viktóriát nyolc versenyszámban neveztük, így délelőttönként két-két alkalommal rajtolhatott. Versenyzőnk elsőéves ifjúságiként indult, ezért és a ranglistás eredmények tudatában fogalmaztuk meg elvárásainkat. Elsősorban az idei legjobb eredmények megjavítása, illetve új egyéni csúcsok teljesítése volt a cél.

A realitásokat tekintve egy-két versenyszámban a „B” döntőbe jutás elérésében bíztunk. Terveink részben sikerültek, hiszen Viki hét versenyszámban az idei legjobb eredményével ért célba, 400 m gyorson egyéni csúcsot úszott.

Legjobb helyezését 200 m vegyesúszásban érte el, ahol az előfutamban elért idejét megjavítva a „B” döntőben a hetedik helyen végzett – mondta el Schmidt Jenő edző.

A szakember szerint az orosházi versenyzők lehetőségeiket maximálisan kihasználva, a rendszeres edzéseknek, szorgalmuknak, kitartásuknak köszönhetően kiválóan teljesítettek az idei bajnokságokon. Az ifjúsági bajnoksággal véget ért az idei versenyévad, a nyár végével újabb időszak kezdődik. A megérdemelt pihenő után augusztus végén kezdik meg a felkészülést a következő időszakra. Szeptember 2-án a Harkány Sprinttel nyitják meg az őszi versenyeket, a hónap közepén pedig Gyopároson rendezik meg a Nagy Sándor Nemzetközi úszóversenyt.