Szombaton immár a 34. alkalommal rendezték meg a Nagy Sándor Senior Emlékversenyt Gyopárosfürdőn.

Az Orosházi Senior Úszó Csapat férfi futamát a három éve közel 100 évesen elhunyt Bánki-Horváth Béláról nevezték el, aki senior úszásban világcsúcsot és 20 Európa-csúcsot ért el, 19-szeres világ- és 21-szeres Európa-bajnok volt, összesen 76 egyéni és váltó érmet szerzett világversenyeken. Örökös magyar bajnok volt, 100 országos csúcsot úszott, melyek közül 37 ma is érvényben van.

Az idei gyopárosi verseny főszereplője Gombkötőné Tóth Ilona volt, aki nem sokkal korábban a Rómában megrendezett Masters Európa-bajnokságon 3 érmet is nyert, köztük a 200 méteres gyorsúszás során aranyat. Az orosházi úszók közül Kancsó János – ugyancsak Rómában – bronzérmet szerzett mellúszásban.

A több évtizedes hagyományokra visszatekintő verseny után a gyógyvizes meleg medencében nosztalgiáztak a résztvevők, amit egy baráti hangulatú ebéd követett. Az eseményt az indulása óta a magát a mai napig orosházinak valló prof. dr. Kaáli Nagy Géza szponzorálja, aki az idén 50 méteres hátúszásban indult.