Kilenc éremmel, tizenhat egyéni csúccsal zártak az Orosháza Úszó Egyesület versenyzői a hétvégén, Kecskeméten.

Az orosházi egyesület legjobbjai kiválóan szerepeltek a hétvégi XXXVII. BÁCSVÍZ Kupa Úszóversenyen, több alkalommal a várakozáson felül teljesítettek. Schmidt Jenő edző azt is elmondta, ezúttal öt versenyzővel 18 versenyszámra neveztek. Szombaton csak hárman indultak, 1500 m gyorson rajtoltak. A két nap alatt – a résztávokon elért eredményekkel együtt – összesen tizenhat egyéni csúcsnak örülhettek. Tanítványaik kilenc érmet szereztek, amelyből egy arany, három ezüst, öt bronz, s a lehetséges tizennyolc versenyszámból tizenötben az országos bajnokság nevezési szintjén belül végeztek.

Bogár Viktória 1500 m-en aranyjelvényes szinten belül úszott, 100 m mellúszásban nagyszerű egyéni csúccsal elsőként ért célba. 200 m vegyesen második volt, s mind a négy versenyszámában teljesítette az OB szintidőt. Walki Dorina öt versenyszámban indult, három érmes helyezést ért el. 100 m mellúszásban a várakozásnak megfelelően második lett, de ehhez a legjobb idejét is meg kellett javítania, ami aranyjelvényes szinten belüli eredményt jelentett. 1500 m gyorson és 200 m vegyesen váratlan meglepetést okozva harmadik helyezést ért el. Hétvégi teljesítményére jellemző, hogy minden versenyszámban javított, sőt 1500 m-en a 11 évesek aranyjelvényes szintjén belül végzett, közben a 400 m gyorsúszásának legjobb idejét is megjavította. Dávid Olivér szintén három éremmel térhetett haza. 1500 m gyorson második helyen végzett, melyen egyenletes úszásának köszönhetően aranyjelvényes szinten belül ért célba, ezt táv közben 800 m-en is teljesítette. A második napon – legjobb idejét megjavítva – 100 m mellúszásban harmadik lett, s 200 m gyorsúszás után is bronzérmet vehetett át. Furák-Szabovik Kirill mindkét versenyszámában javított. 200 m gyorsúszásban nagyon bátran versenyezve, három percen belül úszott, ezzel a harmadik helyen végzett. Lendületes kezdésének köszönhetően a táv közben 100 m-en is megjavította eddigi legjobb idejét. Kiss Milán legjobb eredményét 100 m mellúszásban érte el, hetedik lett – részletezte az eredményeket Schmidt Jenő edző.

Legközelebb pénteken, Bogár Viktória az Országos Diákolimpián áll rajtkőre, melyet Budapesten, a Tüske uszodában rendeznek. Szombaton az orosházi egyesület tagjai a kezdő úszókkal kiegészülve Békéscsabára utaznak a Viharsarok Kupára.

Az orosházi úszók sikeres kecskeméti versenyt zártak (fotó: egyesület)