Tizenhét egyéni csúcsot úsztak az orosházi versenyzők.

Hódmezővásárhely adott otthont május 7-én és 8-án a Hátgerinc Kupa nemzetközi úszóversenynek. Harminchárom egyesület közel négyszáz úszót nevezett a versenyre, köztük több csapat érkezett Romániából és Szerbiából. 50 m-től 1500 m-ig minden versenyszámra lehetett nevezni. A korosztályos országos bajnokságokra készülés utolsó harmadának kezdetén kicsiknek és nagyoknak egyaránt lehetőségük volt a szintidők teljesítésére. Az Orosháza Úszó Egyesület versenyzői éltek is vele, hiszen tizenhét egyéni csúcsot úsztak.

– Egyesületünkből hatan, összesen harminckétszer rajtoltak a két nap alatt, s ebből tizenhét egyéni csúcs született, ezek közül hét időeredmény minősítési szint javulást is jelentett. Úszóink a korosztályos országos bajnokságok huszonhét versenyszámából tizennyolcban teljesítették a szintidőt. Bogár Viktória – igazolva felkészültségét – kiválóan szerepelt, nyolc indulásból ötször elsőként ért célba, egyszer harmadikként állhatott dobogóra. A hat legtöbb LEN-pontot érő versenyszám összesítése alapján megkapta korosztálya legjobbjának járó kupát. Versenyről versenyre javuló teljesítménye újabb lendületet, erőt ad a további felkészüléshez – értékelte versenyzőjét Schmidt Jenő edző.

A szakember hozzátette, hogy a többiek is remekül helytálltak. Walki Dorina szintén nyolcszor állt rajtkőre, s hét versenyszámban jobb idővel érkezett célba, mint korábban. Ráadásként 200 m vegyes közben megjavította az 50 m-es pillangóúszásban elért legjobbját is. OB szintidőn belül ötször úszott, megállta a helyét az idősebbek között is. A fiúk négy-négy versenyszámban indultak. Dávid Olivér mind a négy versenyszámában megúszta az OB szintidőt, kétszer egyéni csúccsal ért célba. 200 m vegyesen elért idejével a korosztályos országos ranglista hetedik helyére került. Furák-Szabovik Kirill 100 m gyorson második lett. 200 m gyorson hét másodpercet javítva ért célba, s közben 100 méteren is két másodperccel megjavította egyéni legjobbját. Albert-Sárközi Barnabás 100 m-en és Kiss Milán 100 – és 200 m gyorson javított.

Az OÚE versenyzői legközelebb május 21-22-én, Kecskeméten állnak rajtkőre.