A huszonegy érem mellett számos egyéni csúcsot is elértek az orosházi úszók. A hódmezővásárhelyi kiíráson az Orosháza Úszó Egyesület fiataljai megmutatták, a jobb körülmények között készülő egyesületekkel is fel tudják venni a küzdelmet.

Az elmúlt hétvégén hat versenyzőnk állt rajtkőre Hódmezővásárhelyen, a IX. Gyarmati Kupán. Schmidt Jenő edző elmondta, egy-egy ilyen alkalom lehetőséget teremt arra, hogy olyan körülmények között mérjék fel tudásukat, amely más egyesületek nagy részének a hétköznapi felkészülés, edzés helyszíne. Örömmel tapasztalja, hogy helyenként fel tudják venni a versenyt a benevezettek legjobbjaival, illetve csökken a lemaradásuk.

A hétvégén hat versenyzőnk 52 versenyszámban indult és 26 egyéni csúcsot úszott, valamint öt minősítési szint javításának örülhettünk. Az országos bajnokságokhoz kapcsolódó 37 számból úszóink közül négyen, összesen 19-ben a nevezési szinten belül teljesítették a távot. Versenyzőink szép számmal gyűjtötték az érmeket is, 21 éremből 3 arany-, 11 ezüst- és 7 bronzérmet vehettek át. Bogár Viktória egy első, négy második és három harmadik helyezést ért el. Kilenc versenyszámban az OB-szinten belül úszott, melyek közül a 100 m-es mellúszás egyéni csúcs volt. Walki Dorina tíz rajtot teljesített a két nap alatt, s ebből kilencszer egyéni csúccsal ért célba. Négy ezüstéremmel gazdagodott, 100- és 200 m mellúszásban az OB-szintidőn belül ért célba. Dávid Olivér tízből ötben javította meg az eddigi legjobb idejét, ötben OB szintet teljesített. Három bronzérme mellett 400 m gyorson az egy évvel idősebbek között második lett, idejével aranyjelvényes minősítést ért el. Furák-Szabovik Kirill két-két arany- és ezüstérmet nyert, hatból négyben javított legjobbján. Albert-Sárközi Barnabás 100 m gyorson harmadik lett, kilenc rajtból hatban egyéni csúccsal ért célba, melyek közül három OB-szinten belül volt. Kiss Milán 100 m gyorson javította meg eddigi legjobb idejét – összegzett Schmidt Jenő edző.

Az orosházi úszók legközelebb április 10-én, Békéscsabán, a Nyuszi Kupán állnak rajtkőre.