A hideg, esős időjárás sem riasztotta el a versenyzőket a diákolimpiai úszóversenytől.
Szeptember 20-án rendezte meg Orosháza Város Önkormányzata az Orosháza Városi-körzeti Diáksport Bizottsággal karöltve a városi-körzeti diákolimpiai úszóversenyt. A zord időjárás ellenére közel száz versenyző állt rajtkőre, nyolcvanegy érem talált gazdára.
Dobogós helyezettek:
Fiú
I. kcs. 50 m gyors
1. Furák-Szabovik Kirill Vörösmarty iskola
2. Herczeg András Jankó J.iskola (Tótkomlós)
II. kcs. 50 m gyors
1. Dávid Olivér Vörösmarty iskola
2. Darnai Bogdán Sebestyén Jankó J.iskola (Tótkomlós)
3. Varga Attila Hunor (Békéssámson)
III. kcs. 100 m gyors
1. Szöllősi Ákos Jankó J. iskola (Tótkomlós)
2. Mucsi Bálint Táncsics gimnázium
3. Kancsó Tamás Jankó J. iskola (Tótkomlós)
IV. kcs. 100 m gyors
1. Szendi-Horváth Máté Református iskola
2. Polgár Máté Táncsics gimnázium
V-VI. kcs. 100 m gyors
1. Irimiás Márk Táncsics gimnázium
2. Molnár Zsombor Táncsics gimnázium
Leány
II. kcs. 50 m gyors
1. Walki Dorina Református iskola
2. Herczeg Friderika Jankó J.iskola (Tótkomlós)
3. Poór Boglárka Vörösmarty iskola
III. kcs. 50 m gyors
1. Farkas Zafira Jankó J.iskola (Tótkomlós)
2. Kukucska Fruzsina Jankó J.iskola (Tótkomlós)
3. Hujber Anna Jankó J.iskola (Tótkomlós)
IV. kcs. 100 m gyors
1. Pálvölgyi Kinga Jankó J.iskola (Tótkomlós)
2. Benkő Panna Református iskola
V-VI. kcs. 100 m gyors
1. Kiss Katalin Táncsics gimnázium
2. Andó Alexandra Táncsics gimnázium
3. Jenei Noémi Táncsics gimnázium
Fiú I. kcs. 50 m hát
1.Hajdú Máté Szlovák iskola (Tótkomlós)
2. Kaluzsa Balázs Szlovák iskola (Tótkomlós)
II. kcs. 50 m hát
1. Darnai Bogdán Sebestyén Jankó J. iskola (Tótkomlós)
2. Kiss Milán Vörösmarty iskola
3. Varga Attila Hunor (Békéssámson)
III. kcs. 100 m hát
1. Szöllősi Ákos Jankó J. iskola (Tótkomlós)
2. Kovács Domonkos Vörösmarty iskola
Leány I. kcs. 50 m hát
1. Acsai Lilla Szlovák iskola (Tótkomlós)
II. kcs. 50 m hát
1. Hajdu Boglárka Szlovák iskola (Tótkomlós)
III. kcs. 100 m hát
1. Tóth Csenge Jankó J. iskola (Tótkomlós)
2. Czirle Dalma Táncsics gimnázium
IV. kcs. 100 m hát
1. Benkő Panna Református iskola
V-VI. kcs. 100 m hát
1. Kiss Katalin Táncsics gimnázium
Fiú I. kcs. 50 m mell
1. Furák-Szabovik Kirill Vörösmarty iskola
2. Hajdú Máté Szlovák iskola (Tótkomlós)
3. Herczeg András Jankó J. iskola (Tótkomlós)
II. kcs. 50 m mell
1. Dávid Olivér Vörösmarty iskola
2. Szász Imre Református iskola
3. Pákozdi Boján Szlovák iskola (Tótkomlós)
III. kcs. 100 m mell
1. Hajdú Bence Szlovák iskola (Tótkomlós)
2. Kancsó Tamás Szlovák iskola (Tótkomlós)
3. Bánki-Horváth Antal Botond Táncsics iskola
IV. kcs. 100 m mell
1. Polgár Máté Táncsics gimnázium
2. Szendi-Horváth Máté Református iskola
V-VI. kcs. 100 m mell
1. Irimiás Márk Táncsics gimnázium
Leány I. kcs. 50 m mell
1. Acsai Lilla Szlovák iskola (Tótkomlós)
2. Kakuk Vivien Szlovák iskola (Tótkomlós)
II. kcs. 50 m mell
1. Hajdu Boglárka Szlovák iskola (Tótkomlós)
2. Walki Dorina Református iskola
3. Herczeg Friderika Jankó J.iskola (Tótkomlós)
III. kcs. 100 m mell
1. Farkas Zafira Jankó J.iskola (Tótkomlós)
2. Kukucska Fruzsina Jankó J.iskola (Tótkomlós)
3. Szatmári Zselyke Református iskola
IV. kcs. 100 m mell
1. Pálvölgyi Kinga Jankó J.iskola (Tótkomlós)
2. Hegedűs Nikolett Református iskola
V-VI. kcs.100 m mell
1. Andó Alexandra Táncsics gimnázium
2. Kancsó Hanna Táncsics gimnázium
3. Jenei Noémi Táncsics gimnázium
Fiú II. kcs. 4×50 m gyorsváltó
1. Vörösmarty iskola (Kiss Milán, Bereczki-Varga Richárd, Albert-Sárközi Bertold, Dávid Olivér)
V-VI. kcs. 4×50 gyorsváltó
1. Táncsics gimnázium (Fejes Ádám, Molnár Zsombor, Kovácsik Szabolcs, Polgár Máté)
Leány III. kcs.4×50 m gyorsváltó
1. Jankó J.iskola (Tótkomlós-Farkas Zafira, Tóth Csenge, Matajsz Lara, Kukucska Fruzsina)
V-VI. kcs. 4×50 m gyorsváltó
1. Táncsics gimnázium I. (Kiss Katalin, Juhász Nóra, Andó Alexandra, Jenei Noémi)
2. Táncsics gimnázium II.(Kancsó Hanna, Faragó Zsanka, Jancsik Bíborka, Patyi Anna)
(kiemelt fotón a Vörösmarty iskola csapata)