Az Orosháza Úszó Egyesület négy sportolója hét arany-, három ezüst-, és egy bronzérmet szerzett a harkányi úszóversenyen.

Szeptember 5-én rendezték meg a Harkány Sprint Úszóversenyt, amely 2016 óta a verseny megálmodója, dr Vlaskovits József emlékét is idézi. A hagyományokhoz híven a versenyen külön díjazták a „fedett uszodával rendelkező” és a „fedett uszoda nélküli” úszó szakosztályok versenyzőit. Az értékelés négy korosztályban történt, a 15 évesek és idősebbek mellett a fiatalabbakat két évenként rangsorolták.

A verseny eddigi történetében külföldi egyesületek is nagy létszámban indultak, de az idei kiíráson a vírushelyzetben kiadott korlátozások miatt nem vettek részt. Végül 18 egyesület több mint 200 versenyzővel nevezett, melyből hat szakosztálynak nincs fedett uszodája. A négy úszásnem 50 m-es versenyszámait 98 futamban indították a szervezők.

– A háromhetes nyári pihenőt követően kéthetes edzésmunka áll mögöttünk, ezért egyesületünk kis létszámmal, mindössze négy fővel indult a versenyen. Bogár Viktória (2007), Furák-Szabovik Tessza (2008), Antal András (2005) és Torda György (2005) remekül szerepelt. Úszóink több egyéni csúcsot úsztak, s néhány versenyszámban az összevetésben is korosztályuk legjobb időeredményével értek célba – kezdte az összegzést Schmidt Jenő edző. A szakember egyénileg is értékelte versenyzőit.

Bogár Viktória: mind a négy versenyszámban győzött

Bogár Viktória mind a négy versenyszámban első lett, és pillangó- és mellúszásban a „fedett uszodás” versenyzőknél is jobb eredményt ért el. Viki – a nyári felkészülésnek köszönhetően – különösen a mellúszásban mutatott fejlődést, továbbá javított eddigi legjobb idején.

Furák-Szabovik Tessza: három arany-, és egy ezüstérem

Furák-Szabovik Tessza nagy akarással versenyzett, kiváló lábmunkával úszott, melynek meg is volt az eredménye. Tessza minden úszásnemben egyéni csúcsot úszott, három versenyszámban elsőként ért célba. Gyorsúszásban érte el a legjobb eredményt, mellyel összevetésben is korosztálya legjobbja volt.

Antal András: két ezüst-, és egy bronzérem a felnőttek között

Antal András a felnőttek mezőnyében versenyezve háromszor állhatott a dobogón, gyorson és háton 2., pillangón 3. lett. Bandi megközelítve egyéni csúcsát, legjobb eredményeit gyors- és pillangóúszásban érte el.

Torda György: negyedik hely, egyéni csúcsokkal

Torda György szintén az idősebbek között úszva három úszásnemben is egyéni csúccsal ért célba, s értékes pontszerző helyezéseket szerzett. Gyuri legjobb teljesítményét pillangóúszásban érte el, negyedikként végzett.

Egyesületünk úszói legközelebb már teljes létszámban a hazai rendezésű XXXII. Nagy Sándor Emlékversenyen állnak rajtkőre.