Diák lány országos csapatbajnokságon vettek részt a Nagyszénási SE DBK birkózói, ahonnan szép győzelmeket szállítottak.

A bajnokságon 15 csapat vett részt, három négyes és egy háromfős csoportot alakítottak ki a szervezők, összesen hat súlycsoportba lehetett nevezni a versenyzőkkel. A nagyszénásiak négycsapatos csoportba kerültek, melyen belül a második helyet szerezték meg. Mivel a csoportmásodik egyesületek közül nekik volt a legjobb mérlegük, így az összetett ötödik helyén végeztek.

Az egyesület beszámolója szerint elégedettek az eredménnyel, hiszen a hatból csak négy súlycsoportban tudtak versenyzőt indítani. A 31 kilogrammban versenyző Horváth Dzsesszika, a 37 kilogrammosok közt induló Ozsváth B. Zsófia, valamint a 43 és 49 kilogrammban is birkózó Nagy Lara mindannyian három győzelmet arattak, míg a 56 kilogrammos Nagy Vivien Zsófia kétszer hagyta el győztesen a szőnyeget.

A nagyszénási birkózókra 2019-ben még egy verseny vár, Bócsán a Mikulás Kupán vesznek majd részt.