Mint arról hírt adtunk, december 8-án Békéscsabán szerepeltek sikeresen az orosházi úszók, december 9-én Algyőn öregbítették az Orosháza Úszó Egyesület hírnevét.
Az algyői Borbála Fürdőben rendezték meg december 9-én a Mikulás Kupát. Az Orosháza Úszó Egyesület mellett meghívást kapott a makói, a hódmezővásárhelyi és egy szegedi úszóklub is. Schmidt Jenő és Duszka-Selmeczi Edit 13 versenyzője 43-szor állt rajthoz a 20 méteres medencében.
– A hagyományokhoz híven a kisebbeknek 20 méteres, a nagyobbaknak 60 és 100 méteres versenyszámokat írt ki a rendező egyesület.Mell-, gyors-, és hátúszásban úsztak a jó helyezésekért, a jó időeredményekért és nem utolsó sorban az érmekért. A Mikulás ugyan nem érkezett meg a versenyvégére sem, azonban a gyerekek mégsem mentek haza üres kézzel, hiszen 14 aranyérmet-, 10 ezüstérmet-, 6 bronzérmet rejtett számukra a „Mikulásputtonya”, melyért egész évben szorgalmasan megdolgoztak – közölte hírportálunkkal Duszka-Selmeczi Edit edző.
Aranyérmesek:
Nagy Kilián: 60 m mell
Dávid Olivér: 60 m mell, 60 m gyors, 20 m hát
Andó Alexandra: 60 m mell, 100 m mell, 60 m gyors, 100 m gyors, 60 m hát, 100 m hát
Tóth Péter: 100 m mell, 100 m gyors, 100 m hát
Molnár Mira: 60 m gyors
Ezüstérmesek:
Albert-Sárközi Barnabás: 20 m mell
Poór Boglárka: 20 m mell
Zsiga Norbert: 100 m mell, 60 m gyors
Asztalos Jázmin: 60 m gyors, 60 m hát
Szilágyi Bálint: 100 m gyors, 100 m hát
Nagy Kilián: 100 m gyors, 60 m hát
Bronzérmesek:
Asztalos Jázmin: 20 m mell
Zsiga Norbert: 60 m mell, 100 m gyors, 60 m hát
Albert-Sárközi Barnabás: 20 m hát
Molnár Mira: 20 m hát
Eredmények:
20 m fiú mell
2009-2010
2. Albert-Sárközi Barnabás 00:19,80
20 m leány mell
2009-2010
3. Asztalos Jázmin 00:19,23
2011- és fiatalabb
2. Poór Boglárka 00:23,16
8. Molnár Mira 00:25,03
60 m fiú mell
2005-2006
- Nagy Kilián 00:52,18
3. Zsiga Norbert 00:53,95
2009-2010
4. Szkaliczki-Gyenge Péter 01:04,78
8. Poór Tibor 01:09,95
2011- és fiatalabb
1.Dávid Olivér 2011 Orosháza Úszó Egyesület 01:02,07
60 m leány mell
2005-2006
1. Andó Alexandra 00:53,41
2007-2008
8. Benkő Panna 01:13,95
100 m fiú mell
2004 és idősebb
1. Tóth Péter 01:32,73
2. Zsiga Norbert 01:42,08
100 m leány mell
2005-2006
1. Andó Alexandra 01:39,23
20 m fiú gyors
2009-2010
4. Albert-Sárközi Barnabás 00:15,89
7. Poór Tibor 00:16,56
20 m leány gyors
2011- és fiatalabb
7. Poór Boglárka 00:27,70
60 m fiú gyors
2005-2006
2. Zsiga Norbert 00:46,48
2009-2010
7. Szkaliczki-Gyenge Péter 00:59,59
2011- és fiatalabb
1. Dávid Olivér 00:49,45
60 m leány gyors
2005-2006
1. Andó Alexandra 00:44,92
2007-2008
5. Benkő Panna 01:00,73
2009-2010
2. Asztalos Jázmin 00:55,80
2011- és fiatalabb
1. Molnár Mira 01:17,43
100 m fiú gyors
2004 és idősebb
1. Tóth Péter 01:13,51
2. Szilágyi Bálint 01:32,69
2005-2006
2. Nagy Kilián 01:24,23
3. Zsiga Norbert 01:30,70
100 m leány gyors
2005-2006
1. Andó Alexandra 01:21,48
20 m fiú hát
2009-2010
3. Albert-Sárközi Barnabás 00:19,48
5. Szkaliczki-Gyenge Péter 00:20,32
6. Poór Tibor 00:21,02
2011- és fiatalabb
1. Dávid Olivér 00:17,84
20 m leány hát
2011- és fiatalabb
3. Molnár Mira 00:23,80
6. Poór Boglárka 00:28,32
60 m fiú hát
2005-2006
2. Nagy Kilián 00:54,52
3. Zsiga Norbert 00:58,45
60 m leány hát
2005-2006
1. Andó Alexandra 00:54,04
2007-2008
4. Benkő Panna 01:06,80
2009-2010
2. Asztalos Jázmin 01:01,33
100 m fiú hát
2004 és idősebb
1. Tóth Péter 01:32,60
2. Szilágyi Bálint 01:52,48
100 m leány hát
2005-2006
1. Andó Alexandra 01:40,04