Félkrajcár és Móra Ferenc: mesemondó verseny kicsiknek

Meséket szavaltak az óvodások és a kisiskolások a Justh Zsigmond Városi Könyvtárban, május 9-én. A XIII. Gyopárka Tündér mesemondó versenyen a magyar népmeséké volt a főszerep.

Az első mesemondó versenyt az Ifjúsági Magyarságtábor keretein belül szervezte meg Károlyi Fülöp Béla magyartanár, író, költő, gimnáziumi igazgató, Gyopárka Tündér alakjának megálmodója 2006-ban. Az akkori verseny még csak egy táborzáró feladat volt, majd évről-évre mind nagyobb számban jelentkeztek mesemondók.

A versenyeket különböző helyszíneken bonyolították le, és immár hatodik éve a Justh Zsigmond Városi Könyvtárban zajlik a kis mesemondók találkozója.
–Nem volt kötelezően megadott mese, de volt olyan kikötés, hogy magyar nép- vagy műmesékből kell készülni, illetve legfeljebb négy perc hosszúságú lehet az előadás – nyilatkozta lapuknak Buzai Csaba, a Just Zsigmond Városi Könyvtár igazgatója. Mint elmondta, idén változtattak a versenyszabályokon: összesen négy csoportba (óvodások, 1-2. osztályos, 3. osztályos és 4-5. osztályos általános iskolások) különítették el a 41 jelentkezőt, akik 7 település 14 közoktatási intézményéből érkeztek Orosházára.

A polgármester Orosházáról “mesélt” (Fotó: Kecskeméti Krisztina)

A verseny megnyitóján Dávid Zoltán polgármester köszöntötte a vendégeket. –Ügyesek vagytok, és ügyesek lesztek. Ma mindenki, aki eljött a versenyre, csak nyerhet – fogalmazott a polgármester, aki sikeres szereplésre biztatta a gyermekeket.

A köszöntő befejeztével elkezdődött a verseny, az ifjak produkcióit kettő – (nyugdíjas)pedagógusokból és óvónénikből álló – háromtagú zsűri értékelte.  Baranyainé Imre Julianna, a 3. és 4-5. osztályosok műsorait értékelő zsűri elnöke a verseny kezdetén elmondta, az előadó személyéhez illő mese kiválasztása rendkívül fontos a sikeres szerepléshez.
– A mesemondás arról szól, hogy élvezem a mesét, és úgy mondom el azt, hogy más is élvezze – fogalmazott.

A győztes orosháziak: Buzai Brúnó és Major Lénárd Ákos (Fotó: Kecskeméti Krisztina)

A verseny dél körül fejeződött be, íme az eredmények csoportonként:

Óvodások:

1. Duró-Gergely Nimród (Napköziotthonos Óvodák, Elek, Pillangó csoport, felkészítő: Árvainé Nagy Mónika)

2. Sonkoly Fruzsina (Napköziotthonos Óvodák, Elek, Pillangó csoport, felkészítő: Árvainé Nagy Mónika)

3. Vigyikán Zsanett (Napköziotthonos Óvodák, Elek, Pillangó csoport, felkészítő: Árvainé Nagy Mónika)

1-2. osztályosok:

1. Kulcsár Anna Helga (Czabán Samu Általános Iskola, Nagyszénás, felkészítők: Kulcsár-Magola Helga és Kulcsár László)

2. Elm Damján (Zombai Székelyek Egyesülete, Zomba, felkészítő: Stocker Antalné)

3. Vági Noémi Zina (Orosházi Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, Orosháza, felkészítő: Nács Judit) és

3. Erdélyi Barnabás (Zombai Székelyek Egyesülete, Zomba, felkészítő: Stocker Antalné)

3. osztályosok:

1. Major Lénárd Ákos (Orosházi Vörösmarty Mihály Általános Iskola, Orosháza, felkészítő: Budácsik Anita és Majorné Tihanyi Hajnalka)

2. Joó Mariann (Orosházi Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, Orosháza, felkészítő: Siposné Börcsök Éva)

3. Éliás Viktória (Orosházi Vörösmarty Mihály Általános Iskola, Orosháza, felkészítő: Budácsik Anita)

4-5. osztályosok

1. Maczelka Barnabás (Csanádpalotai Dér István Általános Iskola, felkészítő: Maczelkáné Szabó Mária) és

1. Buzai Brúnó (Orosházi Vörösmarty Mihály Általános Iskola, Orosháza, felkészítő: Tompáné Barabás Edit)

3. Volencsik Dávid (Nagyboldogasszony Katolikus Általános Iskola, Csanádapáca, felkészítő: Liptákné Palacsik Renáta)

Különdíj: Albert Ádám (Orosházi Vörösmarty Mihály Általános Iskola, Orosháza, felkészítő: Tompáné Barabás Edit) és Erdélyi Bence (Zombai Székelyek Egyesülete, Zomba, felkészítő: Stocker Antalné)



Az OrosCafé további használatához el kell fogadnod a cookie-k használatát. További információ

Amennyiben a beállítás változtatása nélkül böngészel tovább az oldalunkon, vagy az "Elfogadás" gombra kattintasz, azzal elfogadot a cookie-k használatát.

Bezárás