Kondorosi teremlabdarúgó tornával kezdte a ráhangolódást a Rákóczi Vasas labdarúgó csapata a januári alapozásra.

Január 6-án a kondorosi sportcsarnok parkettjén csatáztak a megye I. osztályú labdarúgócsapatok. A fociban az új esztendő első viharsarki eseményét jelentette az immár harmadik alkalommal kiírt, Békés Takarék Kupáért zajló teremlabdarúgó-torna.

Ami a lebonyolítást illeti, csoporton belül körmérkőzéssel dőltek el a helyezések. Csoportonként az első két csapatra keresztjáték várt a hármas döntőbe jutáshoz.

A csoportbeosztás:

A csoport: Szarvasi FC, Körösladány MSK, Nagyszénás SE, Vésztői SE.

B csoport: Gyulai TFC, Méhkeréki SE, Békéscsaba 1912 Előre II., Kondorosi TE.

C csoport: Jamina SE, Rákóczi Vasas SE, Dévaványai SE, Mezőhegyesi SE.

A Rákóczi Vasas SE egy győzelemmel és két vereséggel zárta a csoportkört, így csoport harmadikként nem jutott tovább.

A torna végeredménye: 1. Méhkeréki SE, 2. Szarvasi FC, 3. Körösladány MSK.

Különdíjasok. Gólkirály: Piti László (Méhkerék). Legjobb mezőnyjátékos: Furár Róbert (Szarvas). Legjobb kapus: Nagy Bálint.

Kondorosi felkészülési tornán csaptak össze a megye I-es csapatok (Fotó: Nagy Marcell)

Az eredményhirdetésen a torna névadószponzora, a Békés Takarék képviseletében Gráfik Krisztián ügyvezető, az MLSZ megyei igazgatósága részéről pedig Brlás János társadalmi elnökségi tag adta át a díjakat.

A Rákóczi Vasas eredményei:

11.30: Jamina SE–Rákóczi Vasas SE  3 – 0    Gl.: Milek(2), Sebők.

14.00: Rákóczi Vasas SE–Dévaványai SE  5 – 1  Gl.: Tasi (3), Mazán, Németh ill. Ernyes.

16.05: Rákóczi Vasas SE–Mezőhegyesi SE   2 – 3  Gl.: Nyéki (2) ill. Dajcs, Karancsi, Ács L.

– Hiányos kerettel érkeztünk, a Jamina ellen széteső játékkal, enerváltan játszottunk. A Dévaványa ellen azt kaptam, amit vártam, nem csak jól, hanem eredményesen is játszottunk. A harmadik mérkőzésünkön elég lett volna egy pont is a továbbjutáshoz, amire meg is volt a lehetőségünk. 1-0-s vezetésünk után eldönthettük volna a mérkőzést, nem így történt, a szerencsésebb mezőhegyesi csapat nyert. Már most látom, hogy szűkös a keretünk, ez a jövőre nézve aggodalomra ad okot – nyilatkozta a torna után Kvasznovszky József edző.

A Rákóczi kedden és csütörtökön szabadtéri erőgyűjtéssel, szombaton gyomai teremtornával  folytatja a felkészülést a tavaszi szezonra.