A Világjátékok előtti megmérettetés országos bajnoki címet hozott két orosházi búvárúszónak.

Sikeresen szerepeltek búvárúszóink május 27-28. között az egri országos bajnokságon. Károlyi Csilla, az Eötvös DPSE versenyzője országos csúccsal lett aranyérmes, a szegedi Muréna színeiben versenyző Dimák Dávid váltóban lett magyar bajnok. Fehér Benjámin, az Eötvös DPSE sportolója 400 m uszonyos gyorsúszásban szerzett bronzérmet.

Közel az álomhatár 200 m felszíni úszásban

Károlyi Csilla 200 m felszíni úszásban új országos csúccsal lett magyar bajnok (1:30,43), 50 m és 100 m felszíni úszásban 2. helyezést ért el. A 400 m felszíni úszásban bronzérmet szerzett.

– Úgy érzem, jól halad a felkészülésem a Világjátékokra. Verseny már nem lesz addig, viszont az elkövetkező  másfél hónapban kemény edzések lesznek. Június 11-23. között törökországi edzőtáborban veszek részt a Világjátékokra készülő uszonyos úszók egy részével – nyilatkozta Károlyi Csilla.

A kiváló sportoló elmondta még, hogy 200 m felszíni gyorson szeretne az 1:30-as álomhatár alá kerülni, valamint a rövidebb távokon is gyorsulnia kell.

Jól halad a felkészülés

Dimák Dávid három aranyérmet szerzett: 4×50 m felszíni váltóban, 4×100 és 4×200 méteres felszíni váltóban – új országos csúccsal – lett országos bajnok. Emellett 200 m felszíni úszásban és a 4×100 m uszonyos gyorsúszó váltóban bronzérmet szerzett.

– A lehetőségekhez mérten elégedett vagyok az eredményemmel, jól halad a felkészülésem, következő verseny a wroclaw-i Világjátékok lesz, ahol a 4×100 méteres felszíni váltó tagjaként állok rajthoz – értékelte teljesítményét a verseny után Dimák Dávid.

A nem olimpiai sportágak Világjátékát július 20-30. között rendezik a lengyelországi Wroclawban.