A Rákóczi szikrázóan kemény mérkőzésen lépett túl a Szabadkígyóson a Magyar Kupa első fordulójában.

Azt tudtuk, hogy nehéz mérkőzés vár a Rákóczira szombat délután a kupában, de hogy ilyen kemény, helyenként durva meccs lesz, arra kevesen számítottak.

Rákóczi Vasas – Szabadkígyósi SZSC 4 – 2 (3 – 1)

Rákóczitelep, 150 néző. Vezette: Pécs Z. (Petrovszki Gy., Ancsin Z.)

Rákóczi: Tóth K. – Albert L. (Márki 20. p.), Szabó N., Ludányi, Sajti – Szabó Á.(Vili M.75. p.), Gulyás, Nyéki – Mazán (Sindel 65. p.), Tasi, Simon R. Edző: Polyák László.

Szabadkígyós: Varga Á. – Farkas V., Farkas F., Telek, Frankó – Murvai, Milek, Grim, Kardos (Cseke 46.p.) – Gazsó (Pozsár 62. p.), Farkas J. Játékos-edző: Pozsár Gábor.

Villámrajtot vett a Rákóczi. Nyolc perc alatt kétszer zördült meg az ellenfél hálója.

A 4. percben Mazán jobb oldali beadását Tasi belsőzte az ötösről a kapuba, 1-0.

A 8. percben Simon R. bal oldali beadását lőtte Mazán közelről a hálóba, 2-0.

A 22. percben szépített a vendég együttes. Farkas J. remek kiugratását  értékesítette Milek, 2-1.

A 34. percben Simont buktatta a kapus, 11-es! A büntetőt Nyéki magabiztosan vágta a jobb alsó sarokba, 3-1.

A sók gól mellett a küzdelem dominált (Fotó: Betkó Tamás)

A második játékrészben sokáig nem a játék szépsége dominált. Sok rugdosódás, tömegjelenet tarkította a mérkőzést. Pozsár beállásával több veszélyt jelentett a Szabadkígyós Tóth kapujára.

A 77. percben Pozsár szabadrúgásból, a „kígyótérről” tekerte a labdát a rövid sarokba, 3-2.

A 83. percben a vendégek egyenlítési alkalmat szalasztottak el. Pozsár szöglete után Farkas J. fejelt a kapu torkából mellé. Ahogy ilyenkor lenni szokott, a következő támadásból az ellenfél lőtt gólt.

A 84. percben Nyéki szabadrúgása a sorfalon felperdülve a felső kapufán csattant, a kipattanót Tasi vágta közelről a hálóba, 4-2.

A Rákóczi az első félidei gólra törő játékával rászolgált a győzelemre.

Polyák László: – Jól kezdtük az első félidőt, nyolc perc alatt kétgólos előnyt szereztünk. A második játékrész inkább pankrációra hasonlított, összességében egy izgalmas kupameccsen jutottunk tovább.

Pozsár Gábor: – Sajnos kevés edzőmérkőzést játszottunk, de becsülettel küzdöttünk, ennyi volt a mai mérkőzésben. Gratulálok az Orosházának!

A kupa második fordulójának sorsolása augusztus 8-án lesz. A fordulót augusztus 13-án rendezik.