A vajdasági Adán XIX. Delfin Cup néven rendeztek úszóversenyt a hétvégén, melyre 7 ország 28 egyesülete 358 versenyzőjét nevezte, akik 711-szer rajtoltak el.

A sportbaráti kapcsolatok ápolása kapcsán meghívást kapott az Orosháza Úszó Egyesület is. Egy sportoló két versenyszámban állhatott rajthoz az 50 m-es olimpiai medencében. 4-4 egyéni versenyszámban és 2-2 váltóban hirdettek győzteseket.

Schmidt Jenő és Selmeczi Edit hét tanítványa a nemzetközi versenyen remekül helytállt és tíz éremmel tért haza.

Az adai verseny képekben (Fotó: egyesület)

Aranyérmesek: Bogár Viktória: 50 m gyorsúszásban és 50 m mellúszásban, Antal András: 50 m hátúszásban, Papp Vivien: 50 m mellúszásban. Ezüstérmesek: Kiss Annamária: 50 m pillangóúszásban, Krámli Kristóf: 50 m hátúszásban, Antal András: 50 m gyorsúszásban. Bronzérmesek: Papp Vivien: 50 m pillangóúszásban, Krámli Kristóf: 50 m gyorsúszásban, Kiss Annamária: 50 m gyorsúszásban. Egyéni időeredményén javított és pontszerző helyen végzett Kiss Katalin és Komjáti Nelli.