Egy év  után újra Rákóczitelepen fogadta soros ellenfelét a Rákóczi Vasas. A „pályaavató” remekül sikerült, Buzáék magabiztos győzelmet szereztek.

Rákóczi Vasas SE – Bcs. Jamina SE 4 – 1 (1 – 0)

Orosháza, 250 néző. V.: Szűcs Zs. (Pap L., Krajcsovitz Zs.)

Rákóczi Vasas: Lévai – Asztalos, Simon L., Ludányi, Boros – Simon R. (Vincze A. 86.perc), Vili (Egry 64.perc), Mazán, Kánya – Buza, Tasi (Lövei 71.perc), Lövei
Edző: Polyák László

Jamina: Borbély – Kerekes, Tóth Kovács, Ulrich (Cakaj 80.perc) – Göblyös, Nyúl, Szűcs, Danczik, Tárnok-Hídvégi (Kondacs 87.perc), Dowidat (Barna D. 80.perc)
Edző: Királyvári Károly

Német Gábor és Debreceni Péter eltiltás, Gulyás Richárd és Szabó Ákos sérülés miatt volt kénytelen kihagyni a mérkőzést.

A Jamina közel fél óráig bírta  a nyomást, utána viszont összeroppant és a Rákóczi örömfocit játszhatott.

(Fotó: Kecskeméti Krisztina)
A kék-fehér mezes orosháziak emlékezetes meccsel avatták fel az új gyepszőnyeget (Fotó: Kecskeméti Krisztina)

A gólok története:

A 28. percben Buza tekerte a labdát 22 méteres szabadrúgásból a rövid sarokba, 1–0.
A 47. percben Buza baloldali beadását Kánya „pofozta” három lépésről a hálóba, 2–0.
A 60. percben Tasit buktatták a vendég védők, 11-es! A büntetőt a sértett lőtte, Borbély kapus bravúrral védett.
A 69. percben eldőlt a mérkőzés. Búza labdájával Mazán lépett ki és gurított a kifutó kapus mellett a hálóba, 3–0.
A 74. percben egy előrevágott labdára Hídvégi startolt és emelt a kimozduló Lévai fölött az üresen maradt kapuba, 3–1.

A 80.percben egy „csiki-csuki” akció végén Buza tekert a bal felső sarokba, 4–1.

Polyák László: – Az utóbbi két hétben több szomorú esemény is történt a csapat körül, amit nehéz volt feldolgoznunk. A mai találkozón szoknunk kellett a csodálatos minőségű új gyepszőnyeget. A második játékrészben ez sikerült, szép támadásokat vezettünk és csodálatos gólokat lőttünk.

A 2. helyen álló Rákóczi április 18-án a 3. helyezett  Szarvashoz látogat. A találkozó kezdési ideje: 17 óra.