A Rákóczi tavasszal második hazai találkozóján is győztesen hagyta el a pályát. Ezúttal a Tótkomlóst verték Buzáék és hat pontra megközelítették a listavezető Kondorost.

Rákóczi Vasas SE – Tótkomlósi TC 3 – 1  (2 – 0)

Megyei I. osztályú bajnoki labdarúgó mérkőzés, Orosháza, OMTK-ULE pálya, 200 néző
Vezette: Zahorán.

Rákóczi Vasas: Lévai – Debreceni, Németh, Ludányi, Boros, Gulyás(Vincze A.21. p.), Vili(Simon L.88.p.), Mazán, Kánya, Buza, Tasi.
Edző: Polyák László.

Tótkomlós: Miklós – Balogh(Kanabé 83.p.), Fazekas, Jámbor, Veres, Moszheim, Ibrányi, Kiss B.(László D.64. p.), Lovas T., Péli (Nagy L.74. p.) Barát.
Játékos-edző: Horváth Henrik.

A papírforma biztos hazai győzelmet ígért, de tudjuk, a kötelező győzelmek a legnehezebbek. Csapatunk az első félidőben gólra törően játszott és két  gólos vezetést szerzett.

A 14. percben Tasi átadását Debreceni rúgta 15 méterről a hosszú sarokba, 1-0.

A 33. percben Tasi mélységi passzát Mazán lőtte a hosszúba, 2-0.

A fehérben játszó Rákóczi simán nyerte a megyei rangadót (Fotó: Kecskeméti Krisztina)

A második játékrész Buza révén újabb telepi góllal kezdődött. Az 54. percben Ludányi-Mazán kényszerítő után Buza talált a hálóba, ami el is döntötte a mérkőzést, 3-0.

Az 55. percben a játékvezető Debrecenit egy kemény belemenés után kiállította.

A Komlós egy kapu előtti kavarodás végén Moszheim révén a 72. percben szépített, 3-1.

Polyák László: – Végig gólra törően játszott a csapat és gyönyörű akciógólokkal nyertünk.

A 2. helyen álló Rákóczi Vasas április 5-én Méhkerékre látogat.