A négy főből álló orosházi csapat egy arany-, két ezüst- és egy bronzéremmel zárt a nemzetközi mezőnyben.

Münchenben, az Olimpia Park uszodájában 35. alkalommal rendezték meg a kétnapos „Head-Trophy 2014” néven kiírt versenyt, melyre 12 ország 90 egyesületének több mint 1000 úszója adta le a nevezését.

Magyarországot öt csapat képviselte, az Orosháza Úszó Egyesület az idei évben tízedik alkalommal vett részt a versenyen. Négy utánpótláskorú versenyző, Kiss Annamária (2001), Komjáti Nelli (2002), Ökrös Noémi és Szabó Ivett (2002) indulhattak, ők teljesítették 2013-ban a Magyar Úszó Szövetség minősítése szerint korosztályuk arany- és ezüstjelvényes szintjét. A rendezők 10 éves kortól 17 évesig évenként, illetve junior és felnőtt kategóriában 28 versenyszámban értékelték a versenyzőket.

Egy arany, két ezüst, két bronz

Kiss Annamária remekelt Münchenben is (fotó: egyesület)

Kiss Annamária pillangóúszásban legjobb időeredményeit megjavítva 200 m-en az utolsó 50 méter nagyszerű hajrájának köszönhetően első, míg 100 m-en második lett. Gyorsúszásban ugyan elmaradt a legjobb teljesítményétől, de 200 méteren így is sikerült a 4. helyezést elérnie. 200 m mellúszásban 5., 200 m háton pedig egyéni csúcsot úszva 6. helyen végzett. A 100 m-es versenyszámok összetett pontversenyében Annamária korosztálya második legjobb eredményét érte el.

Szabó Ivett lendületes úszással egyéni legjobbját megközelítve gyorsúszásban 200 m-en ezüstérmes lett, míg 100 m pillangón egyéni csúccsal hatodik. Sikeres felkészülését bizonyítva a 200 m-es versenyszámokban, mell-, pillangó- és vegyesúszásban is a hat között tudott végezni.

Komjáti Nelli 200 m mellúszásban nagyszerű úszással, egyéni csúcsát megjavítva 2. helyen ért célba. 100 m-en az egyéni legjobb időeredmény az ötödik helyet jelentette. Kiegészítő versenyszámaiban, 100 m háton és a gyorsúszó számokban becsülettel helytállt.

Ökrös Noémi versenyzésének elsősorban a tapasztalatszerzés és az országos bajnokságokhoz a szintidők teljesítése volt a célja. 100 m gyorson egyéni csúccsal sikeresen teljesítette az elvárást. 200 m gyorson ugyan nem tudott nevezési időt úszni, de ezen a távon is a legjobb eredményét érte el.

A négy főből álló orosházi csapat a 90 egyesület versenyében az éremtáblázaton jó teljesítményt nyújtva egy arany-, két ezüst- és egy bronzéremmel a 27. helyen végzett.