A 10. fordulót játszották a csapatok a megyei I. osztályban. A Rákóczi hazai környezetben fogadta a remek játékerőt képviselő méhkerékieket. Buzáék kiváló hajrával 3–2-re legyőzték a tavalyi bajnokot.

Oh.Rákóczi Vasas – Méhkerék 3–2 (1–1)

Rákóczitelep, 200 néző.
Vezette: Csonka Bence (Juhász L., Kepka R.)

Rákóczi: Lévai – Boros, Dávid Zs., Ludányi – Asztalos (Kánya 75. perc), Bozsóki, Szabó Á. (Gulyás R. 69. perc)., Juhász N. –Polyák Á., Lövei (Mazán 61. perc), Buza
Edző: Polyák László.

Méhkerék: Patka – Berényi (Gajdács 23. perc)., Bányai P., Pojendán (Bányai T. 58. perc), Lukucz I. – Ruzsa (Lukucz M. 78. perc), Bondár, Sztojka, Knyihár – Kovács Gy., Balog Zs.
Edző: Turcsek Zoltán.

Kiegyenlített első fél óra után váratlanul vezetést szerzett a Méhkerék. A 29. percben Sztojka keresztlabdáját Bondár emelte Lévai kapus fölött a hosszú sarokba, 0–1.

A 40. percben Juhász N. indította a balszélső helyén Buzát, csatárunk becselezte magát a 16-oson belülre és éles szögből okosan a hosszú, felső sarokba csavarta a labdát, 1–1.

A 47. percben Bondár meccslabdát rontott, hatalmas helyzetben lőtt fölé. A 70. percben Kovács Gy. lépett ki a védők vonalából és gurított a rövid sarokba, 1–2.

(klikk a képre) Fotók: Kecskeméti Krisztina
Egyenlő erők küzdöttek a pályán, de végül a Rákóczi Vasas győzött (klikk a képre) Fotók: Kecskeméti Krisztina

A 79. percben Polyák Á. baloldali beadását Juhász Norbert fejelte néhány lépésről a hálóba, 2–2.

A 80. percben körbeadogatták csatáraink a labdát a vendég 16-oson belül, végül Buza passzolt a rövid sarokba, 3–2.

Egyenlő erők küzdelméből a Rákóczi remek hajrája 3 pontot ért.

Polyák László: – Szenzációs 20 percet produkálva, gyönyörű gólokkal vertük meg a tavalyi bajnokot.

Turcsek Zoltán: – A kidolgozott helyzetek és a játék képe alapján nem érdemeltünk vereséget.

A Rákóczi Vasas október 19-én Mezőhegyesen lép pályára. A találkozó kezdési ideje: 14.30 óra.