Az NB II-es focicsapat újra vereséget szenvedett. Saját hibák és a bírói nyomás kellett mindehhez.

Orosháza FC – Nyíregyháza 1 – 3 (0 – 2)

NB II-es bajnoki labdarúgó mérkőzés, Orosháza, Mátrai stadion, 300 néző
Vezette: Vad II. István (Márton Zsolt, Hima Andrea)

Orosháza: Molnár – Kerekes, Milenkovic, Futaki, Makra – Ondrejó (Petrovic 79. perc), Balázs J. (Szabó T. 76. perc), Varga R., Végh (Kerepeczki 63. perc) – Tóth D., Ács L.
Edző: Major László

Nyíregyháza: Balogh J. – Patáj, Ambrusz, Farkas, Dajka – Katona (Szilágyi 82. perc), Davidov, Bárányos (Reznek 86. perc), Csorba – Nikolic (Lukács 75. perc), Bajzát
Edző: Lucsánszky Tamás

A hazaiaknál Verbáth és Mohemed sérülés, Szabó Norbert eltiltás miatt nem léphetett pályára. A vendégeknél az elmúlt mérkőzésen kiállított Djurovic és Pákolic, valamint sárgalapok miatt az ex kijevi Bodnár László és Minczér Tibor nem állhatott csapata rendelkezésére.

Már az első percben a nyírségiek hálójában táncolt a labda, de csak Vad II. játékvezető tudja, miért nem adta meg a – tribünről szabályosnak tűnő – gólt. A kiegyenlített játékot hozó első félidőt két Molnár hiba tette emlékezetessé, amivel kétgólos hátránnyal fordult csapatunk.

A 16. percben Bajzát emelt 12 méterről kisodródva a feleslegesen kifutó kapusunk felett a hálóba (0–1)

A 26. percben megint Molnár volt a főszereplő: Katona 35 méterről emelte át a labdát a kint álló hálóőr felett (0 – 2)

A félidő közepén a játékvezetők ítéletei miatt reklamáló hazai trénert, Major Lászlót Vad II. játékvezető elküldte a kispadról. A folytatásban Csizmadia Imre általános vezető ült a padra edzőként.

Kemény csatákat vívott a sárgamezes OFC a nyírségiekkel (klikk a képre) Fotók: Kecskeméti Krisztina

A második félidő orosházi fölénnyel telt el, több veszélyes támadást is vezettünk, sok sarokrúgást végezhettünk el. Az 57. percben visszajöttek a reményeink: a büntetőterületen belül kezelt egy vendégvédő, a megítélt büntetőből Milenkovic a jobbra mozduló Balogh mellett a kapu bal oldalába rúgta a labdát (1 – 2)

A 67. percben aztán a kontrából megnyíló Nyírségieket Makra csak szabálytalanság árán tudta szerelni, 11-es és kiállítás. A büntetőt Bajzát értékesítette, a kapu jobb oldalába rúgta a labdát. A bekapott gól megpecsételte az OFC sorsát (1 – 3)

Major László: – Csapatom gyenge teljesítményt nyújtott, ennél csak a játékvezetés volt gyengébb.

Lucsánszki Tamás: – Küzdelmes mérkőzésen jobban akartuk a győzelmet.

Az OFC következő mérkőzése, május 11-én szombaton délután lesz Békéscsabán.