Gólokban és sárga lapokban bővelkedett a szombati meccs.

NB II-es bajnoki labdarúgó mérkőzés, 23. forduló

Orosháza Fc – Mezőkövesd Zsóry Se 2–3 (2–1)

Vezette: Szabó Zsolt (Lémon Oszkár, Szvetnyik Bence)

Orosháza: Molnár – Kerekes (Szabó N. 63′), Futaki, Milenkovics, Makra – Varga R., Kerepeczki (Végh 68′), Ondrejó, Mohamed – Ács (Balázs 60′), Tóth D.

Mezőkövesd: Szántai – Hegedűs, Szalai, Kardos, Éles – Lipusz (Olasz 55′), Bognár, Farkas, Petneházi (Bagi 75′) – Hamar, Menougong (Kemény 80′)

Vezetőedző: Véber György

Sárga lap: Molnár 9′, Futaki 23′, Végh 68′, Ondrejó 73′ ill. Szalai 34′, Hegedűs 49′, Olasz 67′, Bagi 79′

Kiállítva: Varga 47′ ill. Kemény 86′

Gólszerző: Tóth 8′, 13′ ill. Hamar 11′, 48′, Olasz 66′

Mohamed jobb oldali beadása Ácsot találja meg, a támadó 20 méterről a kapu fölé lő, így indult a szombati meccs a Mátrai Stadionban. Néhány perccel később ismét jobb szélről és ismét a légiósunktól jön a labda. Egy lövésre letett labdát Ács a bal kapufára lövi, a kipattanót Tóth közelről juttatja a hálóba, 1–0.

A 11. percben Molnár elsodorta a vendég támadót, amiért sárgát kapott, a ‘kövesd pedig büntetőt, Hamar Ádám magabiztosan értékesítette azt 1–1.

A sárga mezes orosházi csapat küzdött Fotók: Kecskeméti Krisztina
Küzdöttek a sárga mezes orosháziak, de a meccset a ‘kövesd nyerte (klikk a képre) Fotók: Kecskeméti Krisztina

13. perc: Kerepeczki tör be a 16-oson belülre, középre lőtt labdáját Tóth Szántait megelőzve perdíti a hálóba, ezzel a támadónk már 9 gólos a bajnokságban, 2–1.

47. perc: Petneházi beadásába a játékvezető szerint Varga kézzel ért hozzá. Mivel az eset a 16-oson belül történt ezért a vendégek újabb büntetőhöz jutnak, Vargát pedig sárga lappal jutalmazza. Mivel neki már ez a második, piros lap. A büntetőt Hamar a kapu jobb oldalába lövi, 2–2.

66. perc: A csereként beállt Olasz eredményes közelről, 2–3.

Major László: – Gratulálok a csapatomnak, és bízom benne, hogy ennél csak jobban fognak szórakozni a nézők a jövőben.

Véber György: – Hektikus mérkőzésen aratott győzelmünk a végén sokat érhet.

Következő mérkőzés a Szolnoki MÁV Fc csapata ellen lesz április 27-én 17 órás kezdettel.