A felnőtt bajnokságban kemény mérkőzésen győzték le a kézis lányok a Békéscsabát.

Orosházi NKC II. – Békéscsabai ENK SE II. 29 – 26 (14 – 12)

NB II-es női felnőtt bajnoki kézilabda mérkőzés, Orosháza, Eötvös Sportcsarnok, 150 néző.
Vezette: Bujdosó, Horváth.

Orosházi NKC II.: Ádász, Németh (kapusok), Molnár 10 (5), Ulmann 5, Dancsó 3 (2), Farkas 3, Szöllősi D. 3, Gregus 2, Albert 1, Horváth 1, Kecskeméti 1, Bene, Szöllősi S., Zvolenszky.
Edző: Marton Richárd.

A békéscsabai csapat legjobb dobói: Lukács 8 (7), Török 5, Mihálffy 4.

Kiállítások: 12 perc, ill. 18 perc. Hétméteresek: 9/8, ill. 7/7.

Nehezen lendültek játékba a lányok, a 15. percig az ellenfél vezetett 1-2 góllal. Innen felvették a játék ritmusát, átvették a vezetést, amit nem is engedtek ki a kezükből.

Marton Richárd: – Fej-fej melletti összecsapáson a második félidőben sikerült elmennünk öt góllal, ami elég volt a mérkőzés megnyeréséhez. Küzdeni tudásból jelesre vizsgázott a csapat.

További részletek és képek az ONKC hivatalos oldalán ide kattintva.