Az újabb győzelemmel már a 3. fordulóban van a telepi focicsapat.

A Magyar Kupa 2013/2014. évi versenykiírásának 2. megyei selejtező fordulóját rendezték szeptember 5-én. A Rákóczi Vasas labdarúgó csapata a Kaszaper legyőzése után Magyarbánhegyesen is sikerrel vette az akadályt és továbbjutott a kupa 3. fordulójába.

Magyarbánhegyesi FC – Rákóczi Vasas 2 – 4 ( 0 – 1 )

Magyar Kupa labdarúgó mérkőzés, Magyarbánhegyes
Vezette: Telek A. (Nagy Z., Görgényi)

Magyarbánhegyes: Tonka-Matúz, Fülöp B., Fülöp T., Husvéth, Farkas N., Balázs P., Horváth G.(Farkas T.62.), Fájó (Szokola 46.), Marjai, Gyovai (Fülöp T.66.)
Edző: Török András

Rákóczi: Tóth K.- Vági (Gulyás R.), Gulyás J., Dávid Zs., Fehér – Mazán, Szabó Á., Pardi (Debreceni 56.), Kánya – Buza, Lövei.
Edző: Polyák László

A 11. percben Lövei indítását Buza lőtte 10 méterről a bal alsó sarokba, 0-1.

A szünet után a 46. percben Pardi 30 méterről lőtt szabadrúgásból bődületes bombagólt, 0-2.

Az 51. percben Buza lépett ki a védők vonalából és okosan emelt a kapus fölött a hálóba, 0-3.

A 61. percben egy bal oldali beadást Fülöp T.fejelte a hálóba, 1-3.

A 81. percben Debreceni szögletét Lövei vágta a kapuba, 1-4.

A 85. percben Fülöp T. büntetőből alakította ki a végeredményt, 2-4.

Polyák László: – Hasznos mérkőzés volt, mert lehetőséget tudtam adni az eddig kevesebbet játszóknak. Örvendetes, hogy a 17 éves Gulyás János jó teljesítményt nyújtott.

A Rákóczi szeptember 8-án, szombaton bajnoki mérkőzésen fogadja a Tótkomlós csapatát. A találkozó 16.30 órakor kezdődik.