Ünnepi alkalomból csapott össze a két városi focicsapat, így készülve a bajnokságra.

A Rákóczi Vasas és az Orosháza FC labdarúgó csapata a Rákóczi 30 éves fennállásának ünnepségén lépett pályára augusztus 4-én Rákóczitelepen. A találkozót fordulatokban gazdag mérkőzésen az OFC nyerte.

Rákóczi Vasas – Orosháza FC 2 – 4 ( 0 – 1 )

Felkészülési labdarúgó mérkőzés, Rákóczitelep, 200 néző.
Vezette: Gyuga, Szatmári

Rákóczi Vasas: Lévai – Németh G., Dávid Zs., Pásztor L.(Gerda )., Boros – Ludányi, Szabó Á., Buza, Elekes,- Lövei (Mazán), Kánya.
Edző: Polyák László

Orosháza FC: 1.félidő: Molnár – Szűcs, Milenkovic, Kerekes, Szabó N. – Ondrejó, Végh, Ács, Mohamed – Balla Á., Bernát

Orosháza FC 2.félidő: Bordás – Kerepeczki, Szabó A., Lupsa, Albert L. – Varga R., Juhász, Füredi, Szivák – Tóth D., Szabó T.
Edző: Major László

Az első félidőben az NB II-es OFC játéka dominált, de a gól mellett több nagy helyzet maradt kihasználatlanul. A második játékrészben sort cserélt az OFC, a Rákóczi hatalmas lelkesedése eredményeként megfordította a mérkőzést. Az utolsó húsz percre elfáradó telepiek ellen az OFC a maga javára alakította a mérkőzést.

40. perc: Bal oldali keresztlabdát Szűcs D. belsőzte a kapu torkából a rövid sarokba, 0-1.

51. perc: Buza Barna Szabó Attila hibáját kihasználva szerzett labdát és 12 méterről gurított a hálóba, 1-1.

60. perc: Mazán emelt 20 méterről a felső kapufára, a kipattanó labdát a szemfüles Buza passzolta a kapuba, 2-1.

65. perc: Szivák jobb oldali beadását Szabó Tamás bombázta 13 méterről a hálóba, 2-2.

67. perc: Szivák egy villámgyorsan elvégzett szabadrúgás után talált a kapuba, 2-3.

78. perc: Tóth D. jobb oldalról visszagurított labdáját Szabó T. passzolta két lépésről a hálóba, 2-4.

Polyák László: – A mai napon tetszett a csapat játéka. Fegyelmezetten és jól futballoztunk. Sokat tettünk érte, hogy a közönség jól szórakozzon ezen az ünnepi hangulatú mérkőzésen.

Major László: – A délelőtti edzés után kicsit fáradtan mozogtak a fiúk, de a mérkőzés végére helyre állt a rend. A mérkőzés jól szolgálta a felkészülésünket.

Az Orosháza FC augusztus 7-én 18 órakor Tótkomlóson lép pályára. Augusztus 8-án a Mátrai stadionban játszik a csapat. Az ellenfél 18 órakor a Méhkerék együttese lesz.

A Rákóczi augusztus 11-én Magyar Kupa mérkőzésen Kaszaperen lép pályára 17 órakor.