Szerdán, a szakadó esőben lejátszott edzőmérkőzésen gólesőt is láthatott az a néhány szurkoló, aki a zord idő ellenére kilátogatott Rákóczitelepre.

Rákóczi Vasas–Orosháza FC 4 – 9 (0 – 3)

Felkészülési labdarúgó mérkőzés, Rákóczitelep, 50 néző. V.: Polyák L.

Rákóczi: Lévai – Debreceni, Németh, Ludányi, Boros – Szabó Á., Pardi, Gulyás – Buza, Baranyai, Kánya. Játszott még: Tóth K., Vági, Dávid Zs., Marton, Mazán, Gerda, Lövei, Elekes.
Edző: Polyák László

Orosháza FC 1.félidő: Molnár – Szabó N., Milenkovic, Futaki, Szabó A. – Varga R., Ondrejó, Ács, Végh, Mohamed – Bernát

Orosháza FC 2.félidő: Bordás D. – Szűcs D., Juhász N., Lupsa, Albert L. – Petrovic, Kerepeczki, Szivák, Füredi – Tóth D., Szabó T. Edző: Major László

20. perc: Szabó N. jobb oldali beadását Bernát készítette le és Ács 15 méterről lőtt a kapu jobb oldalába, 0-1.

24. perc: Milenkovic 28 méteres szabadrúgása vágódott a kapu jobb alsó sarkába, 0-2.

30. perc: Mohamed bal oldali lapos beadását Futaki belsőzte 3 méterről a kapuba, 0-3.

48. perc: Kerepeczki mélységi passzát Szabó Tamás értékesítette, 0-4.

49. perc: Szabó T. bal oldali beadását Tóth D. lőtte 8 méterről a hálóba, 0-5.

55.perc: Petrovic szabadrúgása kijött Tóth kapusról és Juhász N. az ötösről fejelt a hálóba, 0-6.

58. perc: Lövei jobb oldali beadását a hosszú oldalon érkező Buza passzolta a jobb sarokba, 1-6.

78. perc: Elekes jobb oldali beadását Lövei lőtte a kapu bal oldalába, 2-6.

79. perc: Petrovic-Kerepeczki összjáték után Lupsa rúgta a labdát a jobb alsó sarokba, 2-7.

80. perc: Szivák labdájával Szabó T. lépett ki és a kapust is kicselezve gurított a hálóba, 2-8.

82. perc: Szabó T. egy védőről lecsorgó labdát emelt a hálóba, 2-9.

86. perc: Lövei egyéni akció végén lőtt a kapuba, 3-9.

89. perc: Elekes rúgta éles szögből a hosszú sarokba a labdát, 4-9.

A jó talajú pályán lejátszott mérkőzésen a második félidőben a csapatok megfeledkeztek a védekezésről és szinte számolatlanul rúgták a gólokat. A mérkőzés elérte célját, a két csapatban összesen 41 játékos lépett pályára.

Polyák László: . Nem szabad ennyi gólt kapni még egy NB II-es csapattól sem.

Major László: – Örülök, hogy rúgtunk 9 gólt, de szomorú vagyok, hogy a második félidőben elfelejtettünk védekezni.

A Rákóczi július 27-én, pénteken az OMTK U19 ellen mérkőzik 18 órakor Rákóczitelepen. Az OFC Július 28-án Kiskundorozsmán lép pályára, 10.30 órakor.