Még mindig teszteli a leendő játékosokat az NB II-es fociklub vezetése.

Második tesztmérkőzését játszotta július 18-án az Orosháza FC labdarúgó csapata. Az ellenfél az NB III-as Hódmezővásárhely csapata volt. A mérkőzés rendhagyó módon- a sok próbajátékos miatt- három harmadból állt. (2-szer 45 perc és egyszer 30 perc).

Orosháza FC – Hódmezővásárhely 5 – 1 ( 3 – 0 ), ( 2 – 0 ), ( 0 – 1 )

Felkészülés labdarúgó mérkőzés, Orosháza, 100 néző.
Vezette: Major L.

OFC az 1. harmadban: Molnár – Szabó N., Milenkovic, Futaki, Mohamed – Végh, Ondrejó, Varga R., Ács L. – Milosevic, Bernát

OFC a 2. harmadban: Bordás – Szűcs D., Szabó A., Lupsa – Juhász N., Dimitrijevic, Petrovic, Kristóf G., Tóth D. – Miklya, Szabó T.

OFC a 3. harmadban: Könyves – Tóth D., Szabó A., Górnic, Albert L., – Juhász N., Petrovic, Mohamed, Füredi – Miklya, Szabó T. Edző: Major László

HLC: Kovács K. – Huszár, Antal K., Takács, Marton – Varga M., Hanyecz B., Hanyecz H., Bakos – Mazán, Harangozó
Játszott még: Gábor V., Szabó M., Tóth J., Bokor Cs., Péter Á., Bánszki, Podmaninszky, Mucsi, Kökény, Varga A., Mittnack, Rákóczi. Edző: Szűcs Róbert

15. perc: Végh 18 méteres szabadrúgása talált utat a kapu jobb oldalába, 1-0.

34. perc: Ács mélységi passzát Bernát lőtte 14 méterről a kapuba, 2-0.

42. perc: Végh labdájával Bernát lépett ki és gurított a kapus hasa alatt a hálóba, 3-0.

46. perc: Miklya jobb oldali lapos beadását Petrovic belsőzte 10 méterről a kapuba, 4-0.

69. perc: Tóth szöktette a jobb szélen Miklyát, a szélső mintaszerű beadását az érkező Szabó T. 5 méterről passzolta a hálóba, 5-0.

107. perc: Egy kapusról kipattanó labdát Varga A. pofozta az ötösről a kapuba, 5-1.

A tesztmérkőzésen 26 játékos öltött Orosháza mezt, ebből 12 játékos reménykedett, hogy szerződést kap. A vezetőség napokon belül dönt, hogy ki az a 3-4 labdarúgó, aki pótolja a távozó Petneházit, Randelovicot és Bozsókit.

Major László: – Úgy néz ki, hogy a szombati, Szolnok elleni mérkőzésre kialakul a végleges keret.

Szűcs Róbert: – Hasznos volt a mérkőzés, sok játékost tudtam kipróbálni.

Az Orosháza FC legközelebb szombaton, a Szolnoki MÁV ellen lép pályára a Mátrai stadionban. A mérkőzés 10.30-kor kezdődik.