Az Orosházi Sakk Egyesület a Polgármesteri Hivatallal karöltve kétnapos karácsonyi sakkversenyt rendezett.

December 27-én 47 indulóval a Rapid versenyre került sor. A 7 fordulós, 2×15 perces, svájci rendszerben zajló versenyt a romániai Ungureanu Sorin nyerte az orosházi Győri Szabolcs és a székesfehérvári Mátrahalmi Tibor előtt. Az élmezőny további sorrendje: 4. Pásztorcsik János (Orosháza), 5. Ruján Rodel 6. Horváth Zsolt (Orosháza).

December 28-án 24 versenyzővel rajtolt a Scnell verseny. A 11 fordulós, svájci rendszerű verseny 5 perces játékidővel zajlott. A győzelmet a budapesti Horváth Kálmán szerezte meg a két orosházi, Győri Szabolcs és Horváth Zsolt előtt. Az élmezőny további sorrendje: 4. Pásztorcsik János (Orosháza), 5. Andor László, 6. Mónus Zoltán (Orosháza).

A rendezvényen a felnőttek versenyében több gyermek versenyző is részt vett, ami bíztató a jövőre nézve. A Rapid versenyen a 3. osztályos Leszkó Bence (Vörösmarty iskola) a 47 induló között a 22. helyen végzett, a Schnell kategóriában az 5. osztályos Tamási Zoltán (Eötvös iskola) a 24 induló között a 9. helyet szerezte meg.