A Rákóczi Vasas fölényes győzelemmel zárta az idei évet.
Orosháza Rákóczi Vasas – Gyomaendrődi FC 5 – 0 ( 1 – 0 )
Megyei I. osztályú labdarúgó mérkőzés, Rákóczitelep, 50 néző.
Vezette: Flinta ( Juhász, Krisán )

Rákóczi: Lévai – Debreceni, Dávid, Vági, Boros – Papp L.( Hrabovszki 60. perc), Németh G. (Bozsóki 66. perc), Lovas T., Kánya – Lovas A. (Vidákovics 60. perc), Lövei.
Edző: Polyák László

Csípős hideg és mély talajú pálya fogadta november 27-én a pályára lépő csapatokat a megyei I. osztályú bajnokság előrehozott tavaszi fordulójában.
Küzdelmes mezőnyjátékkal telt el az első 15 perc. Ezután Lovas Attila percei következtek: a 23. percben mellé, két perccel később fölé, majd a 27. percben a kapufára lőtt. A másik oldalon Farkasinszki lőtt éles szögből, Lévai kapus védett.

A kékmezes Lövei Roland két gólt lőtt (Fotó: Betkó Tamás)
A félidő végén megszerezte a vezetést a mezőnyfölényben játszó Rákóczi. A 38. percben Kánya mesteri labdával szöktette a jobb oldalon felfutó Debrecenit, alkalmi csatárunk remekül adott középre és az érkező Lövei közelről a kapuba passzolta a labdát (1-0).
A második félidőt góllal kezdte a Rákóczi. A 48. percben labdaszerzést követően Boros lőtt 16 méterről a hosszú sarokba, a labda a kapus kezét érintve jutott a hálóba (2-0).
Továbbra is támadásban maradt csapatunk. Az 53. percben Lovas T. találta telibe a felső kapuvasat.
A 62. percben eldőlt a mérkőzés. A csereként beállt Vidákovics gólba tartó labdáját az egyik védő Löveit megelőzve vágta a jobb felső sarokba, öngól (3-0).
A 82. percben Lovas T. jobb oldali beadását a hosszú oldalon érkező Lövei bólintotta két lépésről a hálóba (4-0).
A 88. percben a hazai védőt, Debrecenit a játékvezető kiállította második sárga lapja után.
A 90. percben a csapat feltette játékára a koronát. Lovas T. 16 méterről lőtte ki a hosszú sarkot (5-0).
A Rákóczi Vasas ezen a délutánon feledtette az őszi szezon hazai botlásait és ilyen arányban is megérdemelten nyert, így a 4. helyről várja a tavaszi folytatást. A csapat március 6-án Méhkeréken folytatja a pontvadászatot.
Polyák László: – Sok helyzetet alakítottunk ki, ilyen arányban is megérdemelten nyertünk.