Rovat: sport

Geli’s a bajnok, de itt a vége…

Lezárult a városi kispályás labdarúgó bajnokság 2017/2018-as idénye. A végig kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtó Geli’s sorozatban harmadszor szerezte meg a bajnoki címet, ugyanakkor nem nevez a következő szezonra. tovább

Sorsoltak a Magyar Kupában

A Körösladányt fogadja az OMTK-ULE 1913 csapata augusztus 4-én a Magyar Kupa első megyei selejtező fordulójában. tovább

Labdarúgás: elkészült a csoportbeosztás

Az OMTK-ULE 1913 felnőtt csapatai a 2018/2019. évi szezonban a megyei I. és III. osztályba nyertek besorolást. tovább

Emlékszel, mit mondott mindig Józsi bá?

A múlt héten közzétettük a szomorú hírt: az orosházi kézilabda egyik kiemelkedő edző egyénisége, Bajusz József július 11-én elhunyt. Távozásával hatalmas veszteség érte nem csak az orosházi kézilabdázást, de az egész sportágat. Hogyan emlékeznek rá, akik közelebbről ismerhették? tovább

Úszás: Bogár Viktória bronzérmes az országos bajnokságon

Az orosházi lány dobogóra állhatott a miskolci III. Cápa Országos Bajnokságon a hétvégén. tovább

Sakk: két bronz a krakkói Európa-bajnokságról

Június 29 és július 8 között rendezték Lengyelországban, Krakkóban az „European School Chess Championship” elnevezésű 9 fordulós normál időbeosztású ifjúsági, korcsoportos Európa-bajnokságot. Az Orosházi Táncsics Mihály gimnázium tanulója, a 15 éves Leszkó Bence harmadik helyen végezett. Ezen a versenyen rendezték meg a 11 fordulós Schnell Európa Bajnokságot is, ahol Bence a 17 évesek között szintén harmadik lett. tovább

Eldőltek a kérdések, pihen a labda – véget ért a foci vb

Húsz év után ismét francia sikerrel zárult a labdarúgó világbajnokság, a gallok a horvátokat győzték le a döntőben. A torna alatt élő esélylatolgatásokkal, elemzésekkel jelentkeztünk be olvasóinknak, de játszani is lehetett, ahol végül hármas holtverseny alakult ki. tovább

Gyepderby – másodszor Kardoskúton

Második alkalommal rendezte nyári fogathajtó versenyét, a Gyepderbyt Kardoskúton az Orosházi Lovas Egyesület. A Falunap rendezvénysorozatába illesztett fogathajtó verseny egyben megyei C kategóriás bajnoki forduló is volt. tovább

OMTK-ULE 1913: kezdetnek nem rossz

Lejátszotta első felkészülési mérkőzését az OMTK-ULE labdarúgó csapata. A fiúk Gádoros ellen fölényes győzelmet arattak a gyopárosi sportcentrumban. tovább

Elment a Mester – elhunyt Bajusz József

Az orosházi férfi kézilabdázás történetének két kiemelkedő időszaka van. Az egyik kétség kívül az első NB I-be jutás. Az akkori, azóta legendássá vált csapat trénere, Bajusz József hosszú betegség után, hatvanhat éves korában, itt hagyott minket. tovább

OFKSE: július utolsó napjaiban kezdik a közös munkát

Elkészült az orosházi féri kézilabda egyesület felkészülési programja. Az OFKSE tagjai július utolsó napjaiban kezdik meg a közös munkát, augusztus közepétől pedig már felkészülési mérkőzéseket is játszanak. tovább

Az angolok és a horvátok helyett az időjárás akarata érvényesült

Az OrosCafe futball vb-s játékának tizenkettedik fordulójára és egyben tizenkettedik élő bejelentkezésünkre készültünk ma este. Az időjárás azonban másként gondolta. tovább

Ma kialakul a döntő párosítása

A mai napon eldől, ki lesz a tegnap döntőbe jutó Franciaország ellenfele a 2018-as labdarúgó bajnokság július 15-i fináléjában. tovább

Városi foci: véget ért a bajnokság

Befejeződött a városi kispályás labdarúgó bajnokság. A bajnoki címet a Geli’s csapata nyerte az Edit Optika-Hungária és a Liget SC-Orosnetwork előtt. tovább