Rovat: sport

Mezre cserélték az egyenruhát – 130 rendőr focizott Orosházán

Közel 130 rendőr rúgta a bőrt Orosházán. A Békés-Megyei Rendőr-főkapitányság itt rendezte a Szent György Napi Labdarúgó Torna megyei döntőjét, melyre Romániából is érkezett egy csapat. tovább

Városi foci: a Makk7-es volt az adu

Folytatódtak az orosházi városi kispályás labdarúgó bajnokság küzdelmei. A héten a listavezető Geli’s nem lépett pályára, viszont a Makk7 kettős győzelmével megerősítette pozícióját a tabellán. tovább

OMTK-ULE 1913: továbbjutás a kupában

A Békés Megyei Kupa 3. fordulóját rendezték április 18-án a megye labdarúgó pályáin. Az Orosházi-MTK-ULE 1913 csapata Mezőkovácsházán lépett pályára. tovább

OMTK-ULE: országos döntőben az U13 csapat

Hosszú menetelésbe kezdett az Orosházi MTK-ULE 1913 tizenhárom évesekből álló csapata. Elekes Károly edző vezetésével megnyerték a megyei futsal tornát, majd továbbjutottak a regionális rostán és készülnek az országos megmérettetésre. tovább

Spartacus: nemzetközi érem Ukrajnából, sikeres verseny Kiskunhalason

Újabb nemzetközi versenyen vettek részt a korosztály győri Európa-bajnokságára készülő serdülő szabadfogású birkózó válogatott tagjai. Jochim Márk az Orosházi Spartacus birkózója is dobogóra állhatott Lviv-ben. tovább

Úszás: érmek a Nyuszi Kupán

Békéscsabán rendezték meg a Nyuszi Kupa elnevezésű úszóversenyt, mely egyben a megyebajnokság második fordulója volt. Az orosházi versenyzők sikeresen szerepeltek a megmérettetésen. tovább

Orosházi érmeket és rekordmezőnyt hozott a Sulivívó Találkozó

Minden eddiginél többen vettek részt a III. Sulivívó Találkozó és Diákolimpia kiírásán az elmúlt hétvégén a budapesti BOK-csarnokban. Hetven páston, mintegy háromezer gyermek vívott küzdelmeket péntektől vasárnapig, sőt, olimpiai, világ- és Európa-bajnok vívókkal is találkozhattak a jövő reménységei. Az orosházi fiatalok közül többen nemcsak élményekkel, hanem érmekkel is gazdagodtak. tovább

PET-BAU ASE: pont nélkül Nyíregyházáról

A kritikus pillanatokban nem élt a lehetőséggel az NB I-es orosházi női asztalitenisz-csapat, emiatt maradt alul Nyíregyházán a múlt hétvégén. tovább

Női foci: második helyen az Amazonok

Folytatódott a megyei női műfüves futsal bajnokság. A szentetornyai lányok veretlenül zárták a fordulót és továbbra is a 2. helyen állnak az összesített tabellán. tovább

Eötvös DPSE: megszorították a dobogóst

Hazai pályán maradt el az Eötvös DPSE-bravúr a Kiskunfélegyháza elleni bajnokin. Az orosháziak több szoros játszmát vívtak, mégis az esélyesebb vendégek szerezték meg a két pontot. A fiatalok a regionális  utánpótlás versenyen bizonyítottak. tovább

Toldi SE: újabb országos csúcsok

Bajnoki címeket szereztek az orosházi sportolók Siófokon, a női csapat a második helyen végzett. tovább

Rákóczi: vereség Körösladányban

Ezúttal sem sikerült a bravúr a rákóczitelepieknek, a csapat Körösladányban szenvedett három gólos vereséget. tovább

ONKC: könnyed siker a Pénzügyőr ellen

Egy hónap után ismét itthon játszott az orosházi női kézilabda-csapat. Az ONKC magabiztosan vezetett már a félidőben is, végül 12 gólos győzelmet aratott szombaton este a Pénzügyőr ellen. tovább

OMTK-ULE: közelebb a riválishoz

A rájátszás 2. fordulóját rendezték a megyei II. osztályban április 14-én. Az OMTK-ULE 1913 csapata kicsit döcögős játékkal, de hozta a mérkőzést és a Nagyszénás pontvesztésével közelebb került riválisához. tovább