Nagy volt a tét szombaton, a Szeged-Kiskundorozsma elleni mérkőzésen, hisz az utolsó fordulóban dőlt el a két csapat végső helyezésének sorsa.

Orosházi NKC – Szeged KKSE Chance-Exicom 26 -25 (14 -14)

NB I/B-s női bajnoki kézilabda mérkőzés, utolsó forduló, Eötvös csarnok, 500 néző.
Vezette: Alapi Ariel, Kovács Tamás

ONKC: Kothencz – Fazekas 1, Kovács, Szász 2, ELHARDT 3, Ravasz 2, Domokos 5. Csere: Fodor – Raffai-Such, ANTAL 6, GERZSÉNYI 5, Fabisz, Dancsó, FARKAS 2, Szőke, Gregus.
Edző: Száva Flórián

Szeged legjobb dobói: Aron Andrea 6, Karsai 5

Kiállítások: 14 perc ill. 14 perc Hétméteresek: 4/3 ill. 3/3

Nagy várakozás előzte meg a mérkőzést, hisz a 6. és 7. helyezett csapat csapott össze, és a tét a végső 5. hely volt mindkét gárda számára. Feszült és ideges volt mindkét csapat. Száva Flórián taktikai megfontolásból nem a megszokott kezdősorát küldte a pályára, de a szegediek nyitott védelmét az elején nem igen sikerült feltörni. Kihagyott helyzetek és kihagyott hétméteres után a vendégek szerezték meg a vezetést, összeszedettebben játszott a mérkőzés elején a Szeged. A hatosfalunk ellen többször egymás után sikerült megjátszaniuk a beállót, a 7. percben 2-4-et mutatott az eredményjelző.

Sok hibát vétettünk a támadások befejezésénél és naggyá tettük a szegediek egyébként jól védő kapusát. A 20. percben 3 gólos vendég vezetésnél Száva Flórián időt kért, és a csapatra hatott az edzői szó, elkezdtünk zárkózni. 13-14-nél a 29. percben az ellenfél edzője is kikérte az idejét, de a mieink maradtak lendületben, és sikerült döntetlennel abszolválniuk az első félidőt.

Nagy volt a mérkőzés tétje (Fotó: Rajki Judit)
Nagy volt a mérkőzés tétje (klikk a képre) Fotók: Rajki Judit

A második játékrész hazai góllal és vezetéssel kezdődött. Ekkor ismét érthetetlen módon elkezdtek játékosaink kapkodni, idegeskedni. Megint elhúzott a Szeged 3 góllal. Száva Flóriánnak már az 5.percben időt kellett kérnie. Időkérés után rögtön gólt sikerült szereznünk, és a hazai csapat hallatlan akarással, nagyot küzdve ismét elkezdett zárkózni.

A 12. percben 19-19-nél értük utol a szegedieket, annak ellenére, hogy a kapufák ezen a mérkőzésen nem velünk voltak, hisz 9 kapufán csattanó lövésünkből egy sem csattant befelé. Az utolsó negyedórában Marosán mester védekezési taktikát váltott, és a szegediektől külön befogót kapott először Gerzsényi, később Szász Réka is. A 4-4 elleni játékra Száva Flórián beküldte gyors embereit és Antal, Farkas, Elhardt és Dancsó rendre bevette a szegedi kaput. Az utolsó 5 percre 2 gólos hazai vezetéssel fordultunk, a végig nagy akarással és egységes csapatként küzdő orosháziak ebből egyet meg tudtak őrizni a lefújásig.

Az utolsó fordulóban szerzett 2 ponttal megelőztük a tabellán a Hajdúnánás együttesét, és a végeredményben az 5. helyen zártunk.

Száva Flórián: – Ezen a hektikus mérkőzésen az akaráson és a csapatszellemen kívül mindennel baj volt. Szerencsére ez elég volt a győzelemhez. Gratulálok a lányoknak!