- hirdetés -

Nemzeti imádságunk születését a magyar kultúra napja előestéjén gálával ünnepelte városunk a művelődési központ színháztermében.

Immár huszonhat esztendős hagyományunk, hogy kultúránkat a figyelem középpontjába helyezzük január 22-én. Kölcsey Ferenc ezen a napon tisztázta le a Himnusz kéziratát. Az ünnep alkalom arra, hogy figyelmet szenteljünk hagyományainknak, erősítsük nemzeti öntudatunkat. Ezt hangsúlyozta Dávid Zoltán polgármester szerda esti köszöntőjében is.

– Kultúránk meghatározó része létünknek, amely nélkül nem lehetne nemzetünk az, ami. Amely minőséget ad, amely megkülönböztet bennünket más népektől, noha nem több, de nem is kevesebb más nemzetek kultúrájánál. A valódi kultúra erő, amely összekovácsol, amely közösségé tesz. Kulturális értékeinket történelmünk során hoztuk létre, valamennyi kapocs a múlt, és kötelék a jövő között, igazolás fennmaradásunkhoz – emelte ki a polgármester.

A Harangos Néptáncegyüttes galgamenti mulatságba vitte a gála nézőit (klikk a képre) Fotók: Rajki Judit
A Harangos Néptáncegyüttes galgamenti mulatságba vitte a gála nézőit (klikk a képre) Fotók: Rajki Judit

A gála műsora Liszt Ferenc darabjával indult, amelyet Tamás Tibor tolmácsolásában hallhattunk. A fiatal zongorista a Szegedi Tudományegyetem Zeneművészeti Karának hallgatója, az idei tanévtől az orosházi művészeti iskola zongora-szintetizátor szakos tanára. Előadását követően a református iskola diákjai álltak színpadra. A hazaszeretetről, a magyar nyelv szépségéről szólt irodalmi összeállításuk. A versek hozzáértő kiválasztása, valamint a tanulók színvonalas és felkészült előadása Víghné Pintér Lilla pedagógus munkáját dicséri.

A szavalatok után népi kultúránk hagyományait elevenítette meg a színpadon a Harangos Néptáncegyüttes, a tőlük már megszokott könnyed, hangulatos és igényes formában. A csoport művészeti vezetői, Móricz Bence és Farkas Ágnes egyik nyertes koreográfiájukat is bemutatták. Zárásként az Orosházi Evangélikus Egyházközség alig több mint két éve alakult Vivit kórusának műsorát hallhatta a közönség. A városunkhoz ezer szállal kötődő Szokolay Sándor művével, majd Kodály Zoltán szerzeményével mutatták be a kóruszene szépségét. A kórus február elején Tusnádfürdőn képviseli majd városunkat.

A magyar kultúra napi rendezvénysorozat keretében vasárnap a múzeumban kiállítás nyílik, erről itt írtunk; hétfőn pedig díjat vehet az evangélikus levéltár, a miértekről itt írtunk

Ha a továbbiakban is értesülni szeretne a témában,
akkor lájkolja az OrosCafé Facebook-oldalát.