- hirdetés -

Igazán színesre sikerült idén az Eötvös katolikus iskola Föld napi rendezvénye. Az egész délelőttöt megtöltő programáradat fő feladata a szemléletformálás volt. A szervező pedagógusok és az önkéntes előadók mindent megtettek azért, hogy a gyerekek átérezzék a bolygónk védelmének fontosságát, a fenntarthatóság szükségességét.

Tűkön ülve várta az iskola apraja és nagyja péntek reggel 8-kor, hogy elkezdődjön a Föld napja és fenntarthatósági témahét záróprogramja. Az Eötvös csarnok lelátóit teljesen megtöltötték a suli diákjai, a rendezvényt Rózsa Judit pedagógus nyitotta meg.

– Volt, amikor a természeten múlt, hogy az ember életben marad-e, ma már az emberen múlik a természet életben maradása. Április 22-e a Föld napja, a világon először 1970-ben, Magyarországon 1990 óta ünneplik ezt a dátumot. Ez az a nap, amelyen felhívjuk a figyelmet a Föld természeti környezetének, benne Magyarország természeti kincseinek megóvására. Tegyünk mi is azért, hogy a világ jobbá váljon, és hogy földünk csodálatos világa még sokáig a bölcsőnk maradhasson – fogalmazta meg gondolatait Rózsa Judit.

Nagyházi Renáta afrikai kalandjának ismertetésével kezdődött az interaktív előadások sora. Az egykori eötvösös diák, aktív környezetvédő, fővárosban oktató pedagógus a közelmúltban önkéntesként utazott ki Dél-Afrikába, hogy a DAKTARI keretein belül segítse az ott élő gyerekek oktatását. A középpontban akkor, ott is a környezettudatos magatartás és a fenntartható fejlődés állt, mint ahogy április 28-án az orosházi iskolában is. Ez egy olyanfajta közös cél, közös küldetés, amelyet a bolygónkon mindenkinek magáénak kell éreznie.

Ezért küzd Renáta is, hisz tudja, hiszi, hogy az aprócskának tűnő lépésekkel is meg lehet változtatni a világot.

A továbbiakban a felső tagozatosok számára Zuberecz Tibor megyei fővadász tartott előadást a vadvédelem, vadgazdálkodás témakörében. Itt is érdemes volt nagyra nyitni a szemeket és hegyezni a füleket, hisz a megszerzett tudást azonnal kamatoztathatták a gyerekek, az iskola termeiben ugyanis nyolc izgalmas, témába vágó állomás várta őket. Ezeken amellett, hogy a két előadással kapcsolatos feladatokat teljesíthettek, több, különleges kihívást tartogató feladvány várt rájuk. Az egyik nagy kedvenc az afrikai hangszerkészítés volt, ezt minden csapat borzasztóan élvezte. Főként azért is, mert azonnal használatba is vették az kreált eszközöket. Zárásképp a gyerekek visszatértek a csarnokba, ahol Shakira Waka Waka című slágerére közös táncot lejtettek. Az alkalomhoz illő fűszoknyák mellett a délelőtt során alkotott hangszerek adták meg igazán a produkció savát-borsát. A szervezők remélik, a gyerekek amellett, hogy jól szórakoztak, sokat is tanultak a mai napon.

– Ez a célunk, a közös feladatunk, hogy a diákokat környezettudatosságra neveljük. Mindannyian felelősek vagyunk a jövőnkért. Igyekezzünk megmenteni a Földet, megtartani azt az utókornak! Szeretnénk, ha még az unokáink is táncolhatnának rajta. Küzdjünk együtt érte! – fogalmazott Hocz Kornélia, biológia-földrajz szakos tanár, szervező.

A nagy sikerű rendezvény margójára Nagyházi Renáta annyit vésett, a gyerekek teljes nyitottsággal, szájtátva fogadták be az információkat. Ők még abszolút formálhatók a jóra, így ha megkapják a kellő tudást, megismerik és alkalmazzák a fenntartható fejlődés módját, lehetőségeit, akkor még van remény a bolygó szebb jövőjére.

Kiemelt kép: Horváth Bence

Ha a továbbiakban is értesülni szeretne a témában,
akkor lájkolja az OrosCafé Facebook-oldalát.