téma: sakk

Sakk: három érem a hétvégi gyermek bajnokságról

Nagy érdeklődés mellett szervezte meg ismét az Orosházi Sakk Egyesület és a Vörösmarty iskola az Orosházi Nyílt Gyermek Sakkbajnokságot május 5-én. A 64 nevező között jól szerepeltek a helyi sakkozók is. tovább

Sakk: orosházi sikerek a VIII. Győri Antal Sakk Emlékversenyen

Idén nyolcadik alkalommal rendeztek sakk emlékversenyt a 2011-ben elhunyt sakkozó Győri Antal tiszteletére április 28-án. Ebben az évben egy orosházi sakkozó vihette el a legjobbnak járó serleget. A hétvégén pedig már újabb eseményt szerveznek tovább

Készségfejlesztő program az ovikban

Az Orosháza Városi Önkormányzat Napköziotthonos Óvodájának Móricz Zsigmond utcai és Uzsoki utcai Telephelyén dolgozó óvodapedagógusai továbbképzésen vettek részt Budapesten, amelyen a Sakk Alapítvány óvodai programcsomag keretében elindult Sakkjátszótér Komplex Képességfejlesztő Program részleteivel ismerkedtek meg. tovább

Sakk: vereség hazai pályán, helytállás Békésen

Hazai pályán ültek a tábla elé az orosházi sakkozók március végén. A gyulai csapat elvitte a győzelemért járó két pontot az NB II-es bajnokságban.  tovább

Sakk: orosházi siker Kiskunfélegyházán

Győztesen távoztak Kiskunfélegyházáról az NB II-es orosházi sakkozók múlt vasárnap. tovább

Sakk: megszakadt a sorozat

Hazai pályán szakadt meg az Orosházi Sakk Egyesület veretlenségi sorozata múlt vasárnap. tovább

Sakk: bravúros OSE-győzelem a csapatbajnokin

A 7. fordulót rendezték január 28-án az NB II-es sakk csapatbajnokság Tóth László csoportjában. Az Orosházi Sakk Egyesület óriási küzdelemben győzte le a bajnokság 3. helyén álló Békés csapatát. tovább

Sakk diákolimpia: tarolt a Vörösmarty

Ezen a hétvégén tartották a városi-körzeti sakk diákolimpia döntőjét. Számtalan ifjú sakkozó gondolta úgy, részt vesz a versenyen, melynek végén eldőlt ki képviselheti Orosházát és iskoláját a megyei döntőn. tovább

Sakk: értékes orosházi siker a listavezető ellen

Fontos győzelmet aratott az Orosházi Sakk Egyesület a listavezető Újszász ellen, az NB II hatodik fordulójában. tovább

Sakk: ötórás küzdelemben győztek az orosháziak

Nagy csatában győztek múlt vasárnap az orosházi sakkozók az NB II-es bajnokságban. tovább

Sakk: rangadó vár az orosháziakra

Folytatódik az NB II-es sakk bajnokság. Most vasárnap a Pártok Házában az TÁKISZ SE együttesével mérik össze tudásukat az orosházi sakkozók. tovább

Sikeres hétvégéi voltak az orosházi sakkozóknak

Eredményes időszakot tudhat a háta mögött az Orosházi Sakk Egyesület. Szentesen az NB II-ben nagy különbséggel, míg a Körös Kupa második fordulójában a Szarvast győzték le. tovább

Leszkó Bence világbajnoki ezüstérmes

Görögországban rendezték október 27-31. között a World Youth U14, U16, U18 Rapid & Blitz Chess Championships (a Rapid és Schnell Ifjúsági Sakk Világbajnokság) versenyeit . Magyarországot három fiatal képviselte. tovább

Sakk: eredményesen a Kolbász Kupán

Az Orosházi Sakk Egyesület sakkozói is képviselték a várost a Kolbász Kupa Sakkversenyen. Az ifjúsági együttes dobogós helyezést szerzett, többen pedig különdíjat is kaptak.