2024. április 19., péntek ☼
névnap

Címke: Leszkó Bence

Leszkó Bence élete a sakk

Már hagyomány, hogy településünk születésnapja alkalmából a kiemelkedő tudású, tehetségű, eredményes orosháziakat elismerő díjjal jutalmazzák. Ilyen volt  Leszkó Bence is, aki sakkban...

Leszkó Bence – újabb Európa-bajnoki érem

Ismét nemzetközi versenyen bizonyított Leszkó Bence, az Orosházi Táncsics Mihály Gimnázium tanulója. Az ifjú sakkozó október elején Montenegróban, Budvában vett részt a Diák Európa-bajnokságon. ...

Sakk: két bronz a krakkói Európa-bajnokságról

Június 29 és július 8 között rendezték Lengyelországban, Krakkóban az „European School Chess Championship” elnevezésű korcsoportos Európa bajnokságot, melyen Leszkó Bence harmadik helyen végezett.

Diákolimpiai bajnokok köszöntése

Szerda délután Békéscsabán, a Csabagyöngye Kulturális Központ panoráma termében tartotta az országos diákolimpiai bajnokokat köszöntő ünnepségét a Békés Megyei Diáksport Egyesület.

Leszkó Bence világbajnoki ezüstérmes

Görögországban rendezték október 27-31. között a World Youth U14, U16, U18 Rapid & Blitz Chess Championships (a Rapid és Schnell Ifjúsági Sakk Világbajnokság) versenyeit . Magyarországot három fiatal képviselte.

Sakk: Leszkó ezüst Csehországban

Az orosházi Leszkó Bence ezüstérmet szerzett a csehországi ifjúsági sakkbajnokságon.

Leszkó Bence: Több, mint reménység

Sakk diákolimpiai bajnoki címe megvédése után az orosházi Leszkó Bence korosztályos magyar bajnoki címmel gazdagította eredményeit.

Sakk: Leszkó diákolimpiai bajnok

Óvodás kora óta sakkozik, most 13 éves és megnyerte az diákolimpiát. A cél a FIDE-mesteri cím.