téma: Ifj. Zsiga Zsolt

Tízdanos lett a Zsiga család

A múlt heti, révfülöpi edzőtábor zárásaként megtartott övvizsgán Zsiga Bence sikeresen vizsgázott. Fekete övével és 1. danjával tízre gyarapodott (shihan Zsiga Zsolt 6. dan, sensei Zsiga Zsolt 3.dan) az orosházi karate ikonikusnak számító családjában a mesteri fokozatot jelző danok száma. tovább

Karate: részsikerek Hollandiából

Az orosházi karatésok közül négyen képviselték városunkat március 19-én, Hollandiában, a hágai Nyílt Kyokushin Karate Európa-bajnokságon. Az Orosházi Kyokushin Szabadidő Kör (OKKSZK) versenyzői közül ketten vettek részt az Eb versenyein. Az egyesület vezetőjét shihan Zsiga Zsoltot kértük értékelésre. tovább

Karate: ifj. Zsiga Zsolt Európa bajnokot győzött le új súlycsoportjában

Az O.K.K.SZ.K.E. versenyzője 6. helyen végzett nehézsúlyban a 40. British Openen.
tovább

Így nyerte meg a világbajnoki övet Ifj. Zsiga Zsolt (videó)

Felkerült a netre a világbajnoki címmeccs. Te is megnézheted, hogyan győzte le Holland ellenfelét az orosházi karatés. tovább

Karate: hazatért a profi világbajnok Ifj. Zsiga Zsolt

Mint arról már gyors hírben beszámoltunk, sensei Zsiga Zsolt profi világbajnoki címet szerzett Hollandiában a -75 kg-osok súlycsoportjában. Ellenfele az  IKO 1 világszervezet versenyzője, a hollandok legjobb könnyűsúlyú karatésa, Davy Brand volt. Az ifjú bajnok hazatért és természetesen kértünk egy bővebb beszámolót.

tovább

Karate gyorshír: profi világbajnoki címet nyert ifj. Zsiga Zsolt

Egyöntetű pontozással nyerte meg a világbajnoki döntőt az orosházi karatés Hollandiában. tovább

Top 100-ban a világranglistán két orosházi karatés

Ifj. Zsiga Zsolt a -80 kg-osok, míg Rábai Gábor a nehézsúlyúak közt verekedte be magát a legjobbak közé. tovább

Nincs mese, el kell érned a célod! – Ifj. Zsiga Zsolt a Hét embere

A legfiatalabb sensei Magyarországon a kyokushin karate sportágban. 22 éves, 19 éve élete a sport, azt mondja, hamarabb tudott japánul számolni, mint azt mondani, apa, anya. Valóban tanárhoz méltó a tudatossága, hite, ereje. Szüksége is lesz rá: ott akar lenni az olimpián, a másik cél: a világbajnoki cím. tovább

A magyar kyokushin karate legfiatalabb 3. danos mestere

“Nagy harcos, nagy küzdő”, “Ott vagy nagyon Zsolti” – hozzászólások a közösségi oldalról ifj. Zsiga Zsolt legújabb sikeréhez. Csillebércen két orosházi vizsgázott magasabb övfokozatra, sikeresen. tovább

Bronzérmes lett ifj. Zsiga Zsolt az Eb-n

Kiváló küzdelmeket hozott a berlini kontinensviadal, ahol az orosházi versenyző a dobogó harmadik fokára állhatott fel. tovább

Karate: Ifj. Zsiga Zsolt vb ezüstérmes

Az orosházi versenyzők bebizonyították, hogy nem csak küzdelemben vannak a világ legjobbjai között, hanem formagyakorlatban is. tovább

Ifj. Zsiga Zsolt második lett a WFKO profi döntőben

Az orosházi karatés Oroszországban küzdött a profik között. tovább

Világversenyen ifj. Zsiga Zsolt

Az orosházi karatés a hétvégén meghívásos tornán vett részt Veszprémben, ma már a British Openre készül. tovább

Világbajnoki ötödik lett ifj. Zsiga Zsolt

Az orosházi karatésok négy kategóriában képviselték hazánkat a londoni világversenyen. tovább