téma: birkózás

Birkózás: orosházi éremeső a fővárosból

A múlt hétvégén több birkózó válogató megmérettetésnek is otthont adott a sportág központjának számító budapesti Körcsarnok. Közel kétszáz sportoló versenyzett az aranyéremért, melyekből szép számmal jutott orosházi birkózók nyakába is. tovább

Birkózás: Sepeczán tizedik az Európa-bajnokságon

A 2017. évi U23-as Európa-bajnokság szabadfogású versenyén 29 ország, 116 birkózója szállt harcba nyolc Európa-bajnoki címért. Köztük volt az orosházi Sepeczán János is, aki végül a 10. helyen zárta a kontinenesviadalt. tovább

Öröm volt orosházinak lenni Pestszentimrén – kiválóan szerepeltek az ifjú birkózók

Sikeresen szerepeltek az Orosházi Spartacus ifjú női birkózói a március 18-án megrendezett pestszentimrei diákolimpián. Emellett kadet válogatót is tartottak, melyen Szél Anna a dobogó tetejére állhatott fel. A fiúk március 18-án a 15. alkalommal megrendezett Petőfi Kupán versenyeztek eredményesen.
tovább

Grundbirkózás: országos harmadik az Eötvös

Az Eötvös iskola diákjai hozták el a bronzérmet Veszprémből, az országos grundbirkózó diákolimpiáról. tovább

Birkózás: 13-an a diákolimpia országos döntőben

Az elmúlt hétvégén diák és serdülő korosztályban léptek szőnyegre Kiskunhalason a a területi diákolimpia döntőn. Több orosházi birkózó is országos döntőbe jutott. tovább

Birkózás: ezüstérmet szerzett Szél Anna Svédországban

Múlt hétvégén rendezték a svédországi Klippan Lady Open női nemzetközi versenyt. A kadet, junior és felnőtt korosztályt felvonultató megmérettetésen tizenkét magyar birkózó között ott volt az orosházi Szél Anna is, aki ezüstérmet szerzett.
tovább

Birkózás: orosházi érmek a fővárosi válogatóról

A Budapesti Honvéd SE szakosztálya egy rangos nemzetközi felnőtt birkózó válogatót tartott az elmúlt hétvégén. A megmérettetésen több orosházi sportoló is kiváló helyen végzett. tovább

Birkózás: bajnoki cím és egy bronzérem az U23-as országosról

Az Orosházi Spartacus Birkózó Klub három versenyzővel képviseltette magát, az U23-as szabadfogású országos bajnokságon február 4-én, Szigetszentmiklóson. Egy bajnoki cím mellett, brozérmet is szereztek. tovább

Birkózás: Szél Anna újabb nemzetközi versenyt nyert

Az ifjú orosházi birkózó, egy franciaországi nemzetközi edzőtáborban készül jelenleg. Ennek a keretei között rendeztek egy versenyt január 15-én, ahol Szél Anna a dobogó legtetejére állhatott. tovább

Birkózás: Lakatos Angelo magyar bajnok

Az orosházi Lakatos Angelo a 46 kg-os súlycsoportban serdülő magyar bajnok szabadfogásban. tovább

Birkózás: Rácz Richárd kadet szabadfogású magyar bajnok

Három fiatal versenyző képviselte az Orosházi Spartacus birkózóit november 12-én a dunaújvárosi kadet szabadfogású magyar bajnokságon. Mindhárman szép sikereket értek el. tovább

Birkózás: érmek a diákolimpiáról

Az Orosházi Spartacus diáksportolói Tatabányán léptek szőnyegre, két 3. és három 5. helyet értek el.
tovább

A birkózószőnyegre született – Szél Anna a hét embere

Bővelkedik tehetségekben a sport területén is Orosháza, egyik ékes példája Szél Anna, az Orosházi Spartacus Birkózó Klub bajnoka, aki rendületlenül megy előre, a férfias sportágban férfiakra jellemző küzdőszellemmel edz és versenyez. Hat évesen kezdte, ma Eb-ezüstjére a legbüszkébb, a siker titkát pedig a rengeteg munkában látja. tovább

Birkózás: Szél Anna újabb bajnoki cím birtokosa, érmek Abonyból

Újabb sikeres versenyen vannak túl az orosházi birkózok, hiszen a Dorogon rendezett kadet kötöttfogású és női országos bajnokságon két aranyat is bezsebeltek. A fiatalabbak pedig egy emlékversenyen vettek részt. tovább