Toldi: országos csúccsal Európa tetején Szabó Ágnes (videó)

Ismét kiválóan szerepeltek az Orosházi Toldi SE sportolói. Ezúttal a pilzeni Ifjúsági, Junior és Felnőtt Erőemelő Európa-bajnokságon új országos csúcsával megvédte címét guggolásban Szabó Ágnes, míg Lovas Mónika élete első felnőtt versenyén ötödik lett.

Az orosházi egyesületet ketten képviselték a csehországi kontinensviadalon május 6. és 12. között. A +84 kg-os és felnőtt kategóriában Szabó Ágnes és Lovas Mónika lépett a pódiumra pénteken.

Szabó Ágnes 655 kg-os összetett eredménnyel nyert az ukrán versenyző előtt. Ági 270 kg-ot guggolt, ami új országos csúcs, ebben a fogásnemben a dobogó tetejére állhatott. Emellett fekvenyomásban sem talált legyőzőre, ebben a versenyszámban 185 kg-ot teljesített. A Toldi sportolója húzásban 200 kg-os teljesítményével, nehezebb testsúly miatt ebben a kategóriában bronzérmes lett.

A fiatal Lovas Mónika első felnőtt nemzetközi versenyén az ötödik helyet szerezte meg. Guggolása 200 kg, fekvenyomása 160 kg, felhúzása 185 kg, így az összetett eredménye 545 kg.