OMTK-ULE: ének az esőben…

A megyei II. osztályú labdarúgó bajnokság 21. fordulójában az OMTK-ULE számára ezúttal sem az ellenfél, sem az időjárási elemek nem jelentettek akadályt.

Orosházi MTK-ULE 1913 – Kevermes SE    8–0      (4–0)

Orosháza, műfüves pálya. V.: Tóth Imre (Pájer Tamás, Hajdú Dávid)

Orosháza: Marunák – Futaki, Deli, Mucsi (Szabó Á.), Kasza (Lövei), Barna (Horváth M.), Szabó N., Simon, Lestyán (Kiss G.), Sindel (Buza), Fejes. Edző: Czollner Gábor.

Kevermes: Orosz – Kukla L., Németh, Koós (Kócs), Ottlakán, Horváth J., ifj. Bauer, Povázsai, Pain, Kukla D., Kovács J. Edző: Lantos Zoltán.

Gólszerző: Mucsi (23., 29.), Simon (31., 63., 82.), Sindel (42.), Lövei (73.), Buza (75.)

Czollner Gábor edző a mérkőzés előtt elmondta, hogy szeretnének visszavágni az őszi  vereségért és ha felszabadult, de magabiztos játékot produkálnak,akkor ez sikerülhet. A tréner kérése meghallgatásra talált, a játékosok a mostoha időjárás ellenére derekasan mentek előre, ami eredményességgel párosult.

Nyolc góllal győztek az ULE labdarúgói (klikk a képre) Fotó: Kecskeméti Krisztina

A 23. percben kezdődött el a gólgyártás. Mucsi oldalvonali szabadrúgása csavarodott a rövid sarokba, 1-0. A gólnál Orosz kapus érdekes megoldást választva lábbal szeretett volna hárítani, csak beljebb rúgta a labdát. A 29. percben megismétlődött az előbbi jelenet: Mucsi oldalról tekert, a kapus lábbal mentett volna, de ezúttal sem járt szerencsével, 2-0. A 31. percben Simon találatával eldőlt a mérkőzés, 3-0. A 42. percben Sindel lőtt éles szögből, 15 méterről a rövid sarokba, 4-0. A második játékrészben sokáig csak az elemekkel viaskodtak a csapatok, majd a 63. percben újabb Simon gól szakította meg a gólcsendet, 4-0. A mérkőzés derekán a cserék, Lövei és Buza mattolták a vendég védelmet. Lövei a 73., Buza a 75. percben szerzett gólt. A végeredményt Simon állította be a 82. percben, 8-0.

Czollner Gábor: Elismerésem mindkét csapatnak, hogy ilyen időjárási körülmények között is helyt álltak. Örülök, hogy sikerült ennek ellenére magabiztos győzelmet szereznünk. Külön kiemelném Lestyán, Barna M., Mucsi és Simon játékát.

Az OMTK-ULE 1913 csapata március 24-én 15 órakor Csorváson lép pályára.